Krátký rozhovor s trenérem Stokláskou a předsedou klubu Leciánem

Jak hodnotíte výsledky týmu po odehrání poloviny sezóny?

Stokláska: Přes výsledkově velmi nepovedený úvod sezony, můžeme být po polovině soutěže spokojeni.  Třetí místo a získaný počet bodů je odpovídající stavu mužstva. Je pravdou, že jsme některé zápasy prohráli zbytečně, protože jsme se dopustili hrubých chyb.

Lecián: Řekl bych, že jsme hráli velmi podprůměrně, ale postupem času jsme se zlepšovali. Před začátkem jsme si stanovili cíl, zakončit ji umístěním do 3. místa, takže zatím jsme spokojeni.

Předpokládejme, že sezónu zakončíme na postupové příčce, dokážete si představit, že bychom hráli vyšší soutěž?

Lecián: V roce 2009 jsme ji hráli, takže si to představit dokážu, ale na tuto otázku budu znát odpověď až po ukončení sezóny, bude záležet především na finančních možnostech a také na tom, jak bude vypadat kádr.

Jste spokojený s průběhem zimní přípravy?

Stokláska: Mrzí velmi slabá účast. V podstatě chodí pořád jen ti samí hráči a jen občas přijde někdo jiný. Spokojený jsem byl jen s účastí na soustředění.

Jak příprava probíhá?

Stokláska: Příprava probíhá v okolí našeho hřiště a již se nemůžeme dočkat, až budeme moci trénovat na našem trávníku. Dále máme domluveno 5 přípravných zápasů na umělé trávě v Přerově a Lipníku nad Bečvou. Poslední zápas před sezonou bychom chtěli sehrát na přírodní trávě. Snad nám to povětrnostní podmínky dovolí.

Jaké vidíte nedostatky? A naopak vidíte nějaká klady?

Stokláska: Jak jsem již uvedl, velkým nedostatkem je nízká účast na tréninku. To platí zejména u mladších hráčů, kteří v podstatě zimní přípravu vynechali.  Jako klad bych viděl, že díky počasí se nám podařilo naběhat stanovené kilometry (ti co chodili pravidelně).

Opustil nějaký hráč v zimě kádr, nebo nás někdo naopak posílil?

Stokláska: Ještě nelze definitivně říct, zda nás někdo posílí. Také ještě není jisté, kdo nás všechno opustí. V jednání o hostování v jiných klubech se v současné době ještě jedná.

Prvním jarním kole nás čeká první tým tabulky, čekáte těžký zápas?

Stokláska: Čekám velmi těžký zápas, jelikož s týmem z Horního Újezdu je každý zápas takový

S jakým umístěním byste byl spokojený po odehrání posledního utkání jarní časti?

Stokláska: Před začátkem sezony bych byl spokojený s umístěním do 5. místa. Po polovině soutěže bych chtěl skončit na bedně, i když uhájení této pozice nebude vůbec jednoduché. Mužstva před námi hrála na podzim dobrý fotbal a na záda nám dýchají mužstva Skaličky, Domaželic, Želatovic či Staré Vsi, které jistě budou chtít poskočit o nějakou příčku dopředu.

Je před námi rok 2015, nezbývá než se zeptat, jestli je finančně zajištěn chod klubu?

Lecián:  Do konce sezony 2015 je chod klubu zajištěn.

V posledních letech se u nás přestává pracovat s mládeží? Máte pro to vysvětlení?

Lecián:  Vzhledem k tomu, že v obci a v okolí je dětí stále méně, nejsme schopni doplňovat mládežnické kategorie, ale do budoucna mám dobré vyhlídky, díky založení týmu mladší přípravky, ve kterém vidím základ do dalších let.

Všiml jsem si,  že  se v areálu hřiště provádí stavební práce, můžete nám je přiblížit?

Lecián:  Stávající sociální zařízení, bylo hodnoceno jako nevyhovující, což nás vedlo k jeho rekonstrukci, v současné době dochází k jeho dokončení a k těmto jsme připojili i odvodnění hřiště v místě častého výskytu stání vody, dále jsme předláždili vstup do objektu šaten a opravy škody spáchané sněhem na ochranných sítích za bránou.