18.10.2015 TJ Sokol Tovačov – TJ Sokol Újezdec 5 - 1, pol. 0 – 1

Základní sestava: Vaculík, Slaměník, Kovář, Vrána, Di Cuia, Kolomazník, Lecián, Jančovič, Koukal, Perutka, Fikr

Náhradníci: Dočkalík, Jurečka, Málek
Úvod utkání byl z obou stran opatrný. V 6. minutě vystřelil Perutka do středu brány. Ve 20. minutě vystřelil Fikr, jeho střelu brankář domácích vyrazil jen před sebe, ale nikdo z našich hráčů nebyl v dohledu. Ve 28. minutě se dostal do nadějné šance Perutka, ale střela skončila na boční síti. Ve 43. minutě centr Slaměníka ve vápně podběhl domácí obránce a za ním stojící Koukal nezaváhal, 0:1. Domácí měli v průběhu 1. poločasu jen dvě nebezpečnější šance, které však nedokázali využít.
Druhá půle začala šancí Kolomazníka, ale špatným zpracováním se sám dostal mimo střeleckou pozici. Následný protiútok skončil faulem na naší půlce. Po centru před branku Di Cuia nezaváhal a poslal míč přesně k tyči naší branky, 1:1. V 55. minutě Perutka našel ve vápně Fikra, jehož střela skončila na tyči brány, odkud se míč odrazil na malé vápno. Dobíhající Jančovič se prázdné branky zalekl a poslal míč nad branku. Klasické nedáš - dostaneš se opět opakovalo. V 57. minutě kopali domácí roh na zadní, kde naši bránící hráči jen přihlíželi, jak domácí hráč hlavičkuje na naši branku, 2:1. V 66. minutě domácí aut do vápna opět nechal naše hráče klidným a nechali domácí klidně zakončit, 3:1. V závěru utkání jsme se snažili o snížení skóre. Rozhodčí přehlédl jasnou ruku domácích v pokutovém území a Jančovič nastřelil tyč. V 84. a 88. minutě jsme vyrobili dvě hrubky, které domácí využili, 5:1.
Hodnocení: Opět jsme ukázali, že umíme prohrát velmi dobře rozehrané utkání. Místo toho, abychom vedli 2:0 nebo 2:1, prohráváme 1:3. Jasné šance nedokážeme proměnit a sami soupeři šance připravíme. Přístup hráčů při bránění standardních situací je úplně děsivý. Nikdo za nic neodpovídá, nikoho nehlídá a každý se spoléhá, že to odehraje někdo druhý.