24.10.2015 TJ Sokol Újezdec – TJ Sokol Čekyně 2 - 4, pol. 1 – 3

Základní sestava: Vaculík, Dočkalík, Kovář, Vrána, Di Cuia, Slaměník, Jančovič, Lecián, Koukal, Perutka, Fikr

Náhradníci: Kolomazník, Václavíček, Málek, Pořízek

Až v 10. minutě jsme se dostali k prvnímu vážnějšímu ohrožení branky hostí. Perutkovu střelu brankář vyrazil před Jančoviče a jeho střelu na roh. Z následného rohu Fikr poslal míč mimo branku. Ve 12. minutě vyloženou šanci Fikra vyrazil opět brankář hostí. V 13. minutě vystřelil ve vápně Lecián a prostřelil vše, 1:0. Ve 20. minutě Fikr sám před brankářem napnul síť vysoko nad brankou. Ve 26. minutě využil soupeř našeho špatného postavení středních záložníků a vyslal kolmici na hranici postavení mimo hru, kterou hostující útočník využil k vyrovnání, 1:1. Ve 40. minutě se dostal soupeř k rohu, kdy využil velice benevoletního střežení Slaměníka a hlavou skóroval, 1:2. Ve 45. minutě Koukal na půlící čáře přichystal další šanci soupeři, které jeho spoluhráči nedokázali svým pozdním přístupem zabránit, 1:3.

Ve 49. minutě jsme po faulu na Fikra kopali penaltu, kterou proměnil Kovář, 2:3. V 63. minutě běžel Fikr sám na brankáře, ale ten míč poslal místo do brány k rohovému praporku. V 68. minutě Perutka našel před bránou Fikra, ale ten ve vyložené šanci poslal míč do břevna. V 74. minutě se ve vápně dostal ke střele Kolomazník, ale jeho střelu vyrazil brankář na roh. V 78. minutě ve vápně fauloval Slaměník a soupeř penaltu proměnil, 2:4. V 88. minutě měl šanci ke snížení Perutka, ale svou střelu poslal nad.

Hodnocení: Je pravdou, že pokud bychom využili své šance, tak bychom nemohli prohrát. Soupeř v průběhu zápasu vystřeli snad 5x na branku a dal 4 branky, my snad minimálně 10x (z toho 5 tutovek) a nic moc. K celému zápasu bych jen uvedl, že většina hráčů k zápasu přistupuje velmi nezodpovědně a jejich přístup je katastrofální. Převážná většina z nich vidí chyby u svých spoluhráčů, trenéra, hospodáře, fanoušků, hlasatele, hřiště a čehokoliv jiného, ale svou osobní odpovědnost vůči kolektivu nikdo nevidí. Chyby dělají všichni, ale zrovna v tomto případě oni chybu neudělali a prohráli jsme jen kvůli tomu, že chybu udělal někdo jiný. Zápas jsme opět prohráli jen z toho důvodu, že vlastní tutovky nejsme schopni proměnit a šance protihráčům sami připravujeme.