1.11.2015 FC Kostelec na Hané – TJ Sokol Újezdec 3-2, pol. 2–1

Základní sestava: Vaculík, Slaměník, Lecián, Kovář, Di Cuia, Jančovič, Zbožínek, Václavíček, Vrána, Perutka, Fikr

Náhradníci Jurečka, Koukal, Zouhar
Hned ve 3. minutě jsme ohrozili branku domácích. Lecián si naskočil na centr Slaměníka, ale brankář jeho hlavičku vyrazil na roh. Z rohu jsme opět ohrozili branku domácích, ale brankář opět míč vyrazil na roh. V 6. minutě domácí zahráli špatně malou domů a obránce na poslední chvíli odkopl míč před dobíhajícím Fikrem na roh. Ve 26. minutě byl domácí trenér vykázán z lavičky. Ve 27. minutě skončila tečovaná střela Fikra nad brankou. Ve 30. minutě odkopávali domácí obránci míč z vlastního vápna takovým způsobem, že míč letěl až za půlící čáru. Tam překvapil naše tři bránící hráče, takže domácí útočník se dostal jednoduše k zakončení, 1:0. Ve 33. minutě se dostal ke střele Lecián. Jeho střelu brankář s námahou vyrazil před sebe, kde byl Fikr, 1:1. Ve 39. minutě utekl podél lajny od půlící čáry domácí hráč, kterého naše pravá strana nechala jít až k brankové čáře. Odtud nacentroval do malého vápna, kde si naběhl domácí útočník a stačilo jen nastavit dobře nohu, 2:1. Ve 43. minutě se dostal k nebezpečné střele Zbožínek, jehož střelu brankář vyrazil před Fikra, ale ten nedokázal krok od brankové čáry dostat míč do brány.

V úvodu 2. poločasu Kovář na velkém vápně našel ideálně domácího útočníka, který ukázal, že i oni mají svého "....a". Sám před brankářem poslal míč z malého vápna daleko mimo naši branku. V 66. minutě byl před brankou faulován Jančovič a následnou penaltu Kovář proměnil, 2:2. V 80. minutě domácí opět odkopli míč od vlastní branky a ten zcela nečekaně udělal našim obráncům velké problémy. Domácího hráče nechali míč zpracovat a běžet samotného na Vaculíka. Tentokrát se však nemýlil, 3:2. V 82. minutě kopal z 25 m volný přímý kop Václavíček, ale míč mířící pod břevno brány brankář vyrazil na roh.
Hodnocení: Lehkovážnost v obraně a neschopnost vstřelit z vyložených šancí branku, nás stála další tři body. Domácí nám ze dvou odkopů od vlastní brány vstřelili dvě branky a to pokaždé, kdy na půlící čáře byli dva domácí útočníci a tři naši obránci. Bohužel ani taková převaha nestačí. Průběh posledních zápasů jako by se opakoval pořád dokola. Neproměníme ani to nejvyloženější šance a soupeři stačí chvíli počkat, protože my jim ty šance nachystáme.