14.4.2018 Spartak VTJ Lipník - TJ Sokol Újezdec 5 : 0, pol. 2 : 0

V sobotu 14.4.2018 jsme zajížděli na horkou půdu druhého týmu naší soutěže a to do Lipníku nad Bečvou, který má postupové ambice a chce do vyšší soutěže. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, ale přáli jsme si uhrát nějaký ten bod do tabulky. Utkání se odehrálo na umělém povrchu, z čehož jsme my ani soupeř nebyli moc nadšeni. Chtěli jsme ze zajištěné obrany vyrážet do brejkových situací a pokusit se vstřelit branku. Jak jsme předpokládali soupeř nás na začátku zatlačil, ale do vážnější příležitosti se nedostal. V šesté minutě po odkopu od naší brány hráč soupeře stojící na naší polovině hřiště za středovým kruhem kopnul míč směrem na naší bránu a k překvapení všech z toho byl gól. Při zákroku se zranil náš brankář, který se udeřil hlavou o tyč, dále však mohl pokračovat ve hře. Soupeř byl lepší na míči, diktoval tempo. Měl i několik šancí na zvýšení skóre, ale ty neproměnil. Až těsně před poločasem ve 44. minutě vsítil další gól.

O přestávce došlo ke změnám v sestavě, na hřiště nastoupil Pavel Řehák a Marek Suchánek, začali jsme hrát na tři útočníky s cílem vsítit co možná nejdříve kontaktní branku. I přes několik slibně se vyvíjejících útoků se nám to nepodařilo. Přišla 59. minuta a my  jsme inkasovali třetí gól. Další pohroma nás potkala v 60. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Josef Stokláska a my jsme dohrávali v deseti. Paradoxně od vyloučení jsme začali hrát kombinační fotbal, kdy si hráči věřili a jako by se uklidnili. V závěru zápasu nám však již docházeli síly a soupeř potvrdil svou kvalitu a vstřelil nám v 85. a 87. minutě další dvě branky. Konečné skóre bylo 5:0.
Zápas se nám nepovedl, ale soupeř měl opravdu své kvality, které potvrdil a oprávněně bojuje o postup do vyšší soutěže.  Nás hlavně může mrzet vyloučení našeho hráče za protesty vůči rozhodčímu, kdy nám bude chybět nejen v následujícím domácím utkání, ale zcela jistě i v dalších zápasech. Naši hráči na hřišti by si hlavně měli uvědomit, že diskutováním a nadáváním rozhodčímu zápas nevyhrají.