1.5.2018 TJ Sokol Újezdec – Vrchoslavice 1946 3 : 0, pol. 1 : 0

V úterý 1. května nás čekala na domácím hřišti důležitá dohrávka 14. kola s Vrchoslavicemi. Jednalo se o souboj týmů bojujících o záchranu v soutěži. Cíl byl jednoznačný, vítězství za tři body. Sestava doznala několika změn a to z důvodů zranění hráčů či jejich pracovních povinností. I další chlapi nastupující v základní sestavě nebyli zcela zdravotně v pořádku, ale museli hrát. Chtěli jsme být aktivní, zatlačit soupeře na jejich půlce a co nejdříve vstřelit branku. Opět jako v Želatovicích se nám vydařil vstup do zápasu. Po dlouhém autovém vhazování do vápna soupeře jsme se v 10. minutě, díky hlavičce útočníka Jiřího Kocfeldy, ujali vedení jedna nula. Poté začal být aktivní i soupeř, lépe kombinoval ve středu hřiště, přehrával nás, ale vážnější šanci si nevytvořil. Do šaten se šlo s poločasovým výsledkem 1:0.
Druhý poločas začal tlakem soupeře, který si vytvářel šance, ale naštěstí žádnou nedal. Doplácel na svou zbrklost, nepřesnost v zakončení, či narážel na našeho opět dobře chytajícího brankaře Evžena Sovu. V 63. minutě jsme zahrávali na krátko rohový kop a po centru Václava Mazura se střelou po zemi trefil do černého Marek Fabián a vedli jsme 2:0. Soupeř však nic nevzdával a stále bojoval až do 89. minuty, kdy se krásnou technickou střelou na zadní tyčku trefil opět náš záložník Marek Fabián. Zápas skončil naším důležitým vítězstvím 3:0.
Opět a rád musím tým pochválit za bojovnost, poděkovat všem hráčům za přístup k zápasu. Zraněným popřát, ať se dají co možná nejdříve do pořádku, protože cesta k záchraně bude ještě dlouhá. S výsledkem jsme všichni spokojeni, vždyť se hrálo tzv. „o šest bodů“. Všechny nás určitě těší, že jsme ve třetím zápase po sobě udrželi čisté konto.