19.5.2018 TJ Sokol Újezdec – TJ Sokol Klenovice na Hané 0 : 1, pol. 0 : 0

V dalším domácím zápase jsme se utkali se třetím týmem naší soutěže a to Klenovicemi na Hané.  Soutěž se blíží pomalu ke konci a každý bod je důležitý. Cílem bylo nějaký ten bod urvat.  Stále jsme se museli obejít bez našeho brankaře Evžena Sovy a jeho místo zaujal opět Mira Kovář. První poločas byl vyrovnaný, se spoustou soubojů, z nichž některé mohly být na obou stranách rozhodčím potrestány žlutou kartou. Nestalo se tak a zápas se stal vypjatým. Ani jeden z týmů neměl moc šancí skórovat. Soupeř hrozil rychlými protiútoky a vycházel ze zajištěné a dobře organizované obrany. Na ukazateli skóre o poločase svítil výsledek 0:0. Bylo to o tom, kdo dá první branku.

Běžela 49. minuta, kdy Klenovice předvedly rychlý protiútok do naší otevřené obrany, který skončil faulem v pokutovém území a kopala se penalta. Hostující hráč pokutový kop s přehledem proměnil a prohrávali jsme 0:1.  Od této chvíle naší hráči ještě více přidali na obrátkách a zatlačili soupeře, který se snažil jednobrankový náskok udržet. Okolo 75. minuty pronikal z levé strany podél brankové čáry Tomáš Bouchalík, který ve velkém vápně po kontaktu s hráčem soupeře upadl, ale píšťalka rozhodčího zůstala mlčet. Nějaké šance jsme si ještě vytvořili, ale i přes naši snahu o vyrovnání se nám toto nepodařilo a nakonec jsme prohráli 0:1.

I přesto, že jsme prohráli, tak dle mého názoru, jsme hlavně ve druhém poločase byli lepším týmem. Fotbal se však hraje na góly a ty jsme v tomto zápase bohužel nedaly. Nedá se nic dělat a musíme bodovat v následujícím domácím zápase,  v derby proti Radslavicím.  

Trenér mužů Petr Vařecha