26.5.2018 TJ Sokol Újezdec – SK Radslavice 5 : 0, pol. 2 : 0

V sobotu 26.5.2018 jsme na domácím hřišti odehráli derby proti SK Radslavice. Soupeř byl pouze o dva body za námi a o důležitosti utkání nebylo třeba pochybovat, hrálo se o „šest bodů“. Chtěli jsme na soupeře hned od začátku vletět, s cílem dát brzo branku. To se nám podařilo a již v 9. minutě jsme po technické střele k tyči díky Marku Fabiánovi vedli 1:0. Tímto jsme se uklidnili a snažili se hrát kombinační fotbal s míčem na našich kopačkách. Soupeře jsme přehrávali, vytvořili jsme si i několik slibných šancí, ale vlastní zbrklostí jsme nebyli schopni přidat ještě jeden gól. Běžela 35. minuta, kdy po závaru před brankou hostů se nakonec střelecky prosadil náš útočník Marek Suchánek, který míč doklepával do branky. O poločase jsme šli do šaten za stavu 2:0.
Naším cílem do druhého poločasu bylo přidat minimálně jeden gól a tím zlomit soupeřův odpor. Radslavice prostřídaly hráče v poli a cca 20 minut byly nepříjemným soupeřem. V 80. minutě prošla středem hostující obrany průniková přihrávka na našeho útočníka Jiřího Kocfeldu, který chladnokrevně po zemi kolem brankáře vsítil třetí branku utkání. Od této chvíle již byl na hřišti jen jeden tým. Radslavice odpadly a Josef Stokláska po dvou samostatných únicích středem hřiště v 86. a 89. minutě stanovil definitivní skóre zápasu 5:0.
Z mého pohledu to bylo velmi důležité utkání, které jsme nakonec zvládli na jedničku. Těší mě střelecká produktivita týmu a nula inkasovaných branek. Věřím, že forma nás neopustí v dalším zápase, jenž odehrajeme v Pivíně.