9.6.2018 TJ Sokol Újezdec – FK Slavoj Kojetín-Koválovice B 3 : 0, pol. 2 : 0

V sobotu 9.6.2018 jsme v posledním domácím zápase jarní sezóny Smoos 1.B. třídy skupiny A přivítali Kojetín - Kovalovice "B".  O týmu jsme věděli, že je schopen porážet mužstva z popředí soutěže, na druhou stranu prohraje s týmem pohybujícím se ve spodní části tabulky. Před domácím publikem byla pro nás povinnost vyhrát a potěšit fanoušky. Mohli jsme hrát v klidu a bez nervů. Náš cíl, a to udržení soutěže, jsme již splnili. Před zahájením utkání hráči nastoupili v doprovodu našich malých fotbalistů. Za organizaci této akce je třeba poděkovat trenérům přípravek. Myslím si, že to bylo zpestřením jak pro nastupující hráče, doprovázející děti, tak pro fanoušky obou táborů.

Od začátku zápasu jsme hráli kombinační fotbal. Soupeř se převážně zaměřil na obrannou činnost. Ve 20 min. z levé strany pronikal náš záložník Marek Fabián do pokutového území, kdy byl faulován a byla nařízena penalta. Na značku pokutového kopu si míč postavil Josef Stokláska, ale bohužel střelu brankář vyrazil a dorážka skončila v autu. Tato situace nás nijak nerozhodila, stále jsme pokračovali ve stejném stylu hry. Ve 27. minutě opět Marek Fabián pronikl do velkého vápna a i když byl faulován, podařilo se mu střelou k tyčce vstřelit první gól utkání. Ve 35. minutě po centru z pravé strany do vápna soupeře, byl při střele faulován Josef Stokláska a rozhodčí nařídil pokutový kop. Penaltu s přehledem proměnil Jakub Jančovič. Vedli jsme 2:0 a tímto výsledkem skončil i první poločas.
Ve druhém poločase přidal soupeř na aktivitě a snažil se s výsledkem něco udělat. Začal aktivně napadat naše rozehrávající obránce a tito si často museli pomáhat nakopávanými míči. Soupeř si vytvořil i několik slibných šancí, ale díky skvěle chytajícímu Evženovi Sovovi jsme stále drželi čisté konto. Naše hra již nebyla tak kvalitní, jako v prvním poločase. Běžela 81. minuta, kdy Josef Stokláska skvěle přečetl hru soupeře, vystihl přihrávku hostujících obránců, sám postupoval na bránu a s přehledem umístil střelu k tyči. Vedli jsme 3:0 a zápas se již jen dohrával. K další změně skóre již nedošlo a my mohli slavit domácí výhru.

S výsledkem jsme spokojeni. Na domácí půdě se nám podařilo opět vstřelit více jak dvě branky. Mě osobně potěšila hra v prvním poločase, která měla svou kvalitu. Poslední zápas v této sezóně odehrajeme na hřišti FK Troubky a poté nás čeká zasloužený odpočinek.