3.6.2018 TJ Sokol Pivín - TJ Sokol Újezdec 4 : 1, pol. 0 : 0

Již 24. kolo soutěže jsme odehráli na horké půdě Sokola v Pivíně. Nečekali jsme jednoduchý zápas a to se bohužel potvrdilo. V sestavě nám chyběl brankář Evžen Sova a musel ho zastoupit univerzál Mira Kovář. I vzhledem k tomu muselo dojít ke změnám v sestavě. Chtěli jsme opět přivést nějaké body. Od počátku se hrál oboustranně fotbal vycházející ze zajištěné obrany, plný osobních soubojů. Tomu odpovídal i poločasový výsledek 0:0. Na obou stranách nebyly žádné vyložené šance.

Tento fotbal pokračoval i v druhém poločase až do 71. minuty, kdy po centru do velkého vápna vstřelili domácí hlavou první gól utkání. Po tomto došlo k přeskupení naších hráčů v poli. Do útoku se posunul náš stoper Josef Stokláska. Tomuto se v 77. minutě podařilo po centru do velkého vápna a následném obehrání brankaře z úhlu vstřelit vyrovnávající branku. Bohužel v 84. minutě soupeř po autovém vhazování překonal naši obranu a domácí hráč krásnou střelou z velkého vápna na zadní tyčku překonal našeho brankaře. Do konce zápasu už nezbývalo mnoho času. Začali jsme hrát pouze na tři obránce, s cílem pokusit se vyrovnat, ale soupeř nás po brejkových situacích do otevřené obrany v 86. a 88. minutě potrestal dvěma brankami a tímto rozhodl zápas ve svůj prospěch. Konečné skóre bylo 4:1.

Bohužel tento zápas jsme nezvládli. Za rozhodující okamžik zápasu považuji druhý gól soupeře, šest minut před koncem zápasu, kdy jsme si chybně při autovém vhazování pokryli hráče soupeře a tento nás potrestal. Fotbal je o chybách a těch jsme udělali více jak soupeř. Odčinit tuto prohru budeme chtít v dalším domácím zápase proti Kojetínu - Kovalovicím "B".