4.8.2018 TJ Sokol Újezdec – SK Radslavice 1 – 1 (PK 5:4), pol. 1 – 0

V sobotu 4.8.2018 jsme na domácí půdě odehráli úvodní zápas podzimní sezóny. Naším protivníkem byl tým SK Radslavice. Do soutěže jsme chtěli vstoupit úspěšně s cílem získat plný počet bodů. Věděli jsme, že Radslavice svůj kádr posílili o několik mladých hráčů z končících dorostenců FK Kozlovice.
Od začátku utkání jsme chtěli hrát aktivně na míči, zatlačit soupeře a pokusit se vstřelit co nejdříve první branku. V úvodních 30 minutách jsme byli nebezpečnější než soupeř, několik šancí bohužel zůstalo nevyužito. Soupeř se zaměřil na defenzívu na vlastní polovině hřiště a podnikal rychlé protiútoky. Běžela 37. minuta, kdy se ve velkém vápně soupeře krásně uvolnil Václav Mazur a nechytatelnou střelou překonal hostujícího brankáře. Do šaten se šlo s poločasovým vedením.
Do druhé půle jsme šli s tím, že se soupeř, za tohoto stavu, více zaměří na útočení než na defenzívu. Toto se potvrdilo a Radslavice byly úplně jiným týmem než v prvním poločase. Najednou jich na hřišti bylo plno, byly pohyblivější, nebezpečnější a my jsme jen bránili. Nedařilo se nám udržet míč a jen jsme ho nakopávali pryč od naší brány. Běžela 89. minuta, kdy se z přímého kopu po centrovaném míči do našeho vápna trefil hlavou do černého hostující kapitán a srovnal na 1:1. Následovaly pokutové kopy. Hned první penaltu hostujícího hráče náš brankář Evžen Sova chytil. Všech pět našich exekutorů se nemýlilo a bod na víc jsme brali my.
S předvedeným výkonem nejsem spokojený já a myslím si, že ani samotní hráči. Kromě prvních 30 minut jsme nebyli lepším týmem a buďme rádi za dva body. V sobotu nás čeká zápas na umělé trávě v Prostějově, kde budeme chtít herní výkon jednoznačně zlepšit.