18.8.2018 TJ Sokol Újezdec – Sokol Otaslavice 1 – 0 pol. 0 – 0

V sobotu 18.8.2018 jsme na domácí půdě odehráli druhý domácí zápas této sezóny. Naším protivníkem byl nováček soutěže Sokol Otaslavice. O tomto týmu jsme neměly žádné informace. Naším cílem byl zisk všech tří bodů. Opět jsme museli provést změny v sestavě, protože se někteří hráči ze zápasu omluvili nebo byli zranění.
V první půli zápasu jsme diktovali tempo hry, více jsme drželi míč na svých kopačkách, lépe jsme kombinovali. Soupeř se zatáhl na vlastní polovinu hřiště a vyčkával. Byli jsme schopni si vytvářet šance, kdy tři z těchto šancí byly gólové. Bohužel naši hráči je neproměnily a ke konci poločasu začali být nervózní. Přestala se dařit kombinace, díky nepřesným či zbytečně složitým přihrávkám. Poločasový stav byl 0:0.
Do druhého poločasu jsme chtěli hru uklidnit, být trpěliví s tím, že jsme schopni si šance vytvořit a pokusit se vstřelit branku. Již ve 49. minutě, po průnikové přihrávce středem hřiště, se našemu útočníkovi Martinu Skálovi střelou po zemi k tyčce podařilo vstřelit náš vedoucí gól. Po této brance soupeř přidal na obrátkách, začal diktovat tempo hry a přehrával nás dobrou kombinací. Naši hráči nebyli schopni udržet míč na svých kopačkách, po jeho zisku jej rychle ztráceli a uchýlili se jen k obranným odkopům. Soupeř si vytvořil několik šancí, ale převážně jeho kombinace končily na hranici velkého vápna. Nakonec se nám s vypětím všech sil podařilo cenné vítězství udržet.
S předvedenou hrou v prvním poločase můžeme být částečně spokojeni. Bohužel jsme byli v koncovce nedůslední a několik vyložených šancí jsme nedali. Druhý poločas byl špatný. Po vstřelené brance se naši hráči báli hrát, byli bez pohybu a z tohoto důvodu míč pouze nakopávali, to musíme zlepšit. Již se nám to stalo i v souboji s Radslavicemi, kdy jsme v zápase rovněž vedli. V neděli zajíždíme na horkou půdu do Tovačova a tam bychom s touto hrou určitě neuspěli.

Petr Vařecha, trenér