26.8.2018 Sokol Tovačov - TJ Sokol Újezdec 2 – 2 (PK 4:5), pol. 1 – 1

Ve čtvrtém kole 1. B. třídy, skupiny A, jsme zajížděli na horkou půdu Sokola Tovačov. Jednalo se o utkání sousedních týmů v tabulce, kdy oba jsme měli shodný počet bodů a to sedm. Naším cílem bylo bodovat. Jako již obvykle jsme se museli obejít bez několika hráčů. Opět došlo ke změnám v sestavě. Do utkání jsme šli s tím, že necháme soupeře hrát na jeho polovině hřiště a počkáme, co na nás vymyslí. Věděli jsme, že hrají agresivní styl hry založený na dlouhých nákopech na jejich útočníky.  My jsme chtěli hrát kombinační fotbal. 

Od první minuty se nám naše taktika dařila, dobře jsme kombinovali, soupeře k ničemu nepustili. Jejich dlouhé míče do naší obrany jsme bez problému získávaly. Soupeř hrozil převážně ze standardních situací, protože měl výškovou převahu. Až do 30. minuty se nám v defenzivní činnosti dařilo. Soupeř však v této minutě kopal rohový kop, kdy se nám nepodařilo ubránit jejich nejlepšího střelce, který si na hranici malého vápna zpracoval míč a nechytatelnou ranou otevřel skóre zápasu. Běžela 38. minuta, kdy se po vydařené kombinaci na naší levé straně dostal k míči Tomáš Bouchalík a krásnou střelou do pravé šibenice vyrovnal. Poločas skončil 1:1.
O přestávce jsme si ještě jednou řekli, že musíme hrát po zemi, volit jednoduché přihrávky a vyvarovat se nakopávání míčů, protože hlavičkové souboje jsme většinou prohrávaly. Běžela 61. minuta, kdy jsme podnikli rychlý protiútok a po přízemním centru z pravé strany do vápna předskočil náš útočník Martin Skála obránce a centr uklidil do branky. Soupeř byl po tomto gólu evidentně zaskočen  a my jsme si vytvořily i další šance, které se nám bohužel nepodařilo proměnit. V 86. minutě odehrál ve skluzu náš stoper Mira Kovář míč na roh, kdy mu po odehrání míče stoupnul hráč Tovačova na nohu a zranil jej, píšťalka rozhodčího zůstala němá. Došlo k jeho ošetření a následně musel dle pravidel opustit hrací plochu. Soupeř zahrál rohový kop, nám se podařilo míč odkopnout pouze za hranici velkého vápna. Následoval další centr do vápna, který prošel přes naši obranu až na zadní tyčku, kde zcela osamocený hráč Tovačova vstřelil vyrovnávající branku. Naši hráči ihned reklamovali ofsajd, ale praporek pomezního rozhodčího zůstal "nepochopitelně" dole. Bohužel bylo vyrovnáno. V této chvíli mezi hráči i fanoušky vzplály emoce, dostali jsme dvě žluté karty za protesty, několik minut se nehrálo, bylo po fotbale.  Vysvobozením pro všechny byl hvizd hlavního rozhodčího, který zápas ukončil. Následovaly penalty. V těchto jsme byli nakonec úspěšnější a brali jsme dva body. I při odchodu do šaten byla hustá atmosféra, ale k žádným vážnějším incidentům naštěstí nedošlo.

Hráče musím pochválit za předvedený výkon, každý si plnil co měl, k zápasu všichni přistoupili velmi zodpovědně. Nebáli se hrát a dle mého názoru, předvedli v této sezóně nejlepší fotbal. Doufám, že jim forma vydrží i do domácího zápasu proti Ústí.
Petr Vařecha, trenér