1.9.2018 TJ Sokol Újezdec – Sokol Ústí B 1 – 1 pol. 0 – 0

V sobotu 1.9.2018 jsme v domácím utkání hostili soupeře z Ústí. Tento tým byl v aktuální tabulce na druhém místě, má dlouhodobé postupové ambice,  nečekalo nás nic jednoduchého. I přesto jsme chtěli doma bodovat. Opět jsme se museli vypořádat s vynucenými změnami v sestavě. Cílem bylo hrát ze zajištěné obrany, soupeře na jeho polovině nenapadat a přecházet do rychlých protiútoků.
Úvod zápasu se nám nevydařil. Běžela 3. minuta, kdy jsme nezachytili kombinaci hostů ve středu hřiště, který krátkými přihrávkami prošel až do našeho vápna, kde jejich hráč technickou střelou k tyči skóroval.  Naštěstí bylo dost času s výsledkem něco udělat. Branka nás nijak neovlivnila, začali jsme dobře kombinovat a vytvářeli si i brankové příležitosti. Bohužel do poločasu se nám vyrovnat nepodařilo.
V druhé půli jsme opět pokračovali ve své hře, soupeře jsme přehrávali. Bohužel šance nepřicházely. V 59. minutě rozhodčí chybně odpískal faul proti nám. Toto zvedlo emoce na hřišti a bohužel to odnesl náš kapitán Mira Kovář červenou kartou. Šli jsme do deseti a stále jsme prohrávali jedna nula. Kluci to nezabalili, ještě přidali na obrátkách a v 80. minutě po dlouhém autu do vápna vyrovnal Jiří Kocfelda. Do konce zápasu jsme si vytvořili ještě několik gólových šancí, ale bohužel se nám další branku vstřelit nepodařilo. Opět zápas skončil remízou a na řadě byly penalty. V těchto jsme byli úspěšnější a ze zápasu jsme brali důležité dva body. Soupeř v této sezóně poprvé prohrál. 
Klukům bych chtěl poděkovat za bojovnost a schopnost se z nepříznivě vyvíjejícího zápasu opět dostat do hry a utkání rozhodnout v náš prospěch. 
V sobotu nás čeká venku další těžký soupeř z popředí tabulky a to Klenovice na Hané, tak doufám, že navážeme na současné výkony týmu a nějaký ten bod urveme pro sebe.  
Petr Vařecha, trenér