8.9.2018 Klenovice na Hané - TJ Sokol Újezdec 5 – 1, pol. 1 – 0

V sobotu 8.9.2018 jsme zajížděli k venkovnímu utkání na hřiště Klenovic na Hané. Se soupeřem jsme na tom byli oba bodově stejně a očekával se vyrovnaný souboj. Opět nám z různých důvodů chybělo několik hráčů. Cílem bylo urvat nějaký ten bod. Soupeř hrál jednoduchý fotbal založený na dlouhých nákopech na jejich rychlé útočníky. Bohužel my jsme se jim přizpůsobili a místo kombinační hry jsme rovněž nakopávali míče dopředu. Hra byla plná osobních soubojů. Vyloženou šanci jsme měli v prvním poločase pouze jednu a to po střele našeho útočníka Jiřího Kocfeldy, domácí brankář však skvělým reflexním zákrokem míč vyrazil nad bránu. Ve 28. minutě soupeř poprvé skóroval, kdy na dlouhý míč za naši obranu nejlépe zareagoval jejich nejlepší hráč s číslem 7 a v samostatném úniku s přehledem skóroval. O poločase jsme tedy prohrávali 1:0.
Do druhé půle jsme šli s odhodláním s výsledkem něco udělat. Běžela 46. minuta, kdy se k míči opět dostal domácí hráč s číslem 7 a z hranice velkého vápna střelou po zemi k tyči zvýšil vedení na 2:0. Ke všemu v 60. minutě, po faulu, dostal druhou žlutou kartu a následně červenou náš stoper Tomáš Jiříček a dohrávali jsme opět o deseti, došlo k dalším posunům v sestavě. Tentokrát jsme zápas již neotočili a brankami v 67., 75. a 90. minutě jsme nakonec prohráli 5:1, kdy naši jedinou branku za stavu 3:0 vstřelil z pokutového kopu v 72. minutě Pavel Zývala.
Na zápase jsem nenašel nic pozitivního, soupeř nebyl o tolik lepším týmem, ale vyhrál zcela zaslouženě. Pokud budeme takto vylučovaní, nevím, s kterými hráči soutěž dohrajeme. Třetí červená karta z šesti mistrovských zápasů je alarmující a všichni hráči by se nad tím měli zamyslet. Žluté karty raději ani nepočítám.