15.9.2018 TJ Sokol Újezdec – Sokol v Pivíně 2 – 3 pol. 1 – 1

V sedmém kole soutěže jsme doma hostili lídra tabulky a to Sokol v Pivíně. Soupeř doposud nepoznal hořkost porážky. Do zápasu jsme nastoupili bez naší stoperské dvojice, která si odpykávala trest za vyloučení. Proto jsme museli v obraně improvizovat. I přesto jsme chtěli doma bodovat a odčinit předchozí porážku v Klenovicích.
První poločas byl vyrovnaný. V 15. minutě jsme na rohu velkého vápna faulovali a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten s přehledem hostující hráč dal a prohrávali jsme jedna nula. Snažili jsme se kombinovat po zemi a ve 23. minutě se na pravé straně uvolnil Václav Mazur, vniknul do šestnáctky, přízemní střelou prostřelil hostujícího brankaře a srovnal skóre zápasu. Dále jsme pokračovali ve své hře a vytvářeli si šance, vsítili jsme dvě branky, kdy jednu rozhodčí neuznal našemu útočníkovi Martinovi Skálovi pro faul a druhou neuznal záložníkovi Markovi Fabiánovi pro ofsajd. Hosté několikrát zahrozili nebezpečnými střelami. Poločas skončil nerozhodně 1:1.
I v druhé půli se hrál vyrovnaný zápas. Běžela 54. minuta, kdy se v našem pokutovém území uvolnil jejich útočník a střelou k tyči dostal hosty do vedení. O dvě minuty později bylo ještě hůře, protože jsme na naší pravé straně nezachytili náběh na přihrávku hostujícího záložníka, který si zpracoval míč a krásnou střelou na zadní tyčku překonal našeho brankáře potřetí. V 70. minutě skoro z půlící čáry zahrával přímý volný kop Ladislav Zbožínek, kdy jeho nákop k údivu všech skončil za brankovou čárou. Poté jsme se hnali za vyrovnáním, vzadu jsme začali hrát pouze na tři obránce, vytvořili jsme si několik šancí, ale vyrovnávací branku se nám již bohužel vstřelit nepodařilo. Zápas jsme prohráli 2:3.
I přes prohru si myslím, že z naší strany jsme neodehráli špatný zápas. Snažili jsme se kombinovat, bezhlavě jsme nekopaly míče do předu, bohužel jsme udělali více individuálních chyb než soupeř a ty nás stály body. V dalším kole zajíždíme do Troubek.