23.9.2018 FK Troubky - TJ Sokol Újezdec 1 – 3, pol. 0 – 1

V neděli 23.9.2018 jsme zajížděli k mistrovskému utkání do Troubek. V tabulce jsme byli pouhé dva body před naším soupeřem. Cíl byl jasný, bodovat, abychom odčinili předchozí domácí porážku s lídrem tabulky Pivínem. Opět nám z různých důvodů chybělo několik hráčů, ale na to jsme si již zvykli.
Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a již ve 4. minutě se na levé straně velkého vápna individuálně prosadil náš útočník Marek Suchánek a nekompromisní střelou pod břevno otevřel skóre. Domácím chvíli trvalo, než se z tohoto vzpamatovali a cca od 15. minuty začali více držet balón na svých kopačkách. Zejména jejich středová řada nám dělala problémy. Hráli jsme ze zajištěné obrany a k vážnějším šancím jsme soupeře nepustili. Sestavu jsme museli do konce poločasu ještě obměnit, protože ze zdravotních důvodů musel odstoupit stoper Tomáš Jiříček, který již do zápasu nastupoval s teplotou. O poločase jsme vedli 1:0.
Druhá půle začala tlakem domácích, kteří se snažili o vyrovnání. V 53. minutě byl po zákroku na pronikajícího Josefa Stoklásku, po druhé žluté kartě, vyloučen domácí obránce. O čtyři minuty později byl opět po druhé žluté kartě za řeči, vyloučen další troubecký hráč. Přesilovku jsme využili v 65. minutě, kdy se Josef Stokláska dostal do samostatného úniku a zcela nezištně přihrál Davidu Halatovi, který do prázdné branky vstřelil náš druhý gól. O tři minuty později bylo ještě veseleji, to Pavel Zývala z poza velkého vápna vystřelil na branku a Josef Stokláska hlavou jeho střelu přizvednul tak šikovně, že skončila za zády domácího brankáře. Vytvořili jsme si i další šance, ale ty jsme bohužel neproměnily. Hru jsme měli pod kontrolou. Bohužel v 70. minutě byl vyloučen další hráč, tentokrát náš Tomáš Bouchalík, který také obdržel druhou žlutou kartu a šel do sprch. V 77. minutě jsme po rychlém brejku domácích, po centru ze strany, obdrželi hlavou branku na 3:1. Poté se již zápas více méně dohrával. Vítězství 3:1 jsme brali všemi deseti.
Se třemi body jsem spokojený, dle mého názoru jsme měli vstřelit ještě branku navíc. Ve hře byly nějaké nedostatky, které se budeme snažit odstranit. Mrzí mě vyloučení našeho hráče, i když jsem nepochopil, za co mu byla udělena druhá žlutá karta. Příští zápas hostíme na domácí půdě tým z Mostkovic a budeme se snažit o zisk plného počtu bodů.