7.10.2018 FK Němčice nad Hanou - TJ Sokol Újezdec 0 – 3, pol. 0 – 2

V neděli jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému zápasu na půdu FK Němčice nad Hanou. Soupeře jsme neznali, protože minulou sezónu hrál o soutěž výš a to 1.A třídu. Věděli jsme, že poslední tři zápasy vyhrál vždy za tři body. Do sestavy se nám již vrátili vykartovaní hráči, bohužel až do konce podzimní části nám budou v útoku chybět zranění hráči Jiří Kocfelda a Marek Suchánek. Do zápasu jsme šli s cílem získat nějaký ten bod, hrát kombinační fotbal, bez zbytečných nákopů. Soupeř měl oproti nám značnou výškovou převahu.

Hned od začátku kluci plnili to, co jsme si řekli, hráli po zemi a snažili se kombinovat. V úvodu zápasu se po pěkné akci uprostřed hřiště dostal sám před brankáře Václav Mazur, nepodařilo se mu však střelu umístit k tyči a brankář domácích ji vyrazil. Běžela 16. minuta, kdy do vápna pronikl Marek Fabián, který byl obráncem faulován a rozhodčí nařídil pokutový kop. Penaltu proměnil Jakub Jančovič. Vedli jsme 1:0. Soupeře jsme i nadále přehrávali. Tento hrozil převážně ze standardních situací. Ve 37. minutě si na centr z přímého kopu naběhl náš útočník Martin Skála, který nohou prostřelil domácího brankáře. Do konce prvního poločasu se již nic důležitého neudálo a do šaten jsme odcházeli s vedením 2:0.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s vědomím, že na nás soupeř zatlačí a bude se snažit o změnu skóre. Nebyli to ovšem domácí, ale my, kteří jsme v 51. minutě vstřelili třetí branku zápasu a to díky Markovi Fabiánovi, který si naběhl na centr za obranu a prostřelil brankáře. Od té chvíle jsme však ubrali na obrátkách, soupeř měl míč více pod svou kontrolou a několikrát ohrozil našeho dobře chytajícího brankáře Evžena Sovu. Do konce zápasu se již skóre neměnilo a zaslouženě jsme brali tři body za výhru.

Musím kluky pochválit za dobře odvedenou práci na hřišti. Defenzivní činnost celého mužstva fungovala velmi dobře a k tomu jsme přidali i branky. V dalším kole hostíme na domácím hřišti Jezernici a budeme se snažit navázat na předvedený výkon z Němčic nad Hanou.