13.10.2018 TJ Sokol Újezdec – Sokol Jezernice 1 – 2, pol. 0 – 0

V sobotu 13.10.2018 jsme v 11. kole I. B třídy přivítali na domácím hřišti Sokol Jezernice. Hosté byli na osmém místě tabulky a ztráceli na nás čtyři body. Chtěli jsme potvrdit vítězství z venkovního zápasu v Němčicích nad Hanou a plně bodovat.  V sestavě došlo k několika posunům hráčů na jiné posty.

Od začátku zápasu jsme měli míč více pod kontrolou, soupeř hrozil z rychlých protiútoků. První poločas byl z obou stran málo produktivní, hrálo se od vápna po vápno, bez vyložených šancí. Od nás byl fotbal upracovaný, bez šťávy a nápadu. Tomu odpovídal i poločasový výsledek 0:0. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že se budeme snažit vsítit první branku zápasu. Hráči měli za úkol více pracovat bez míče, více se nabízet na přihrávky. Zrychlit hru po převzetí míče a rychleji jej vyvážet. Běžela 60. minuta, kdy soupeř podnikl rychlý protiútok vedený po naší levé straně, hostujícímu hráči se podařilo nacentrovat do vápna a nabíhající hráč s číslem 11 vstřelil úvodní gól zápasu. V 62. minutě se situace opakovala jako přes kopírák a opět po brejku a centru z levé strany se hráč s číslem 11 nemýlil podruhé. Během chvíle jsme prohrávali 2:0. Provedli jsme změny v sestavě a v rozestavení hráčů s cílem se zápasem ještě něco udělat. Po obdržené brance jako bychom se probudili, najednou nás bylo plné hřiště. Vytvořili jsme si několik slibných příležitostí především z naší pravé strany, ale bohužel v zakončení jsme vždy zklamali. Výsledkem byla pouze nastřelená tyčka. V 85. minutě jsme ve středu hřiště dobře kombinovali. Kolmá přihrávka našla nabíhajícího Marka Fabiána, který sám postupoval na brankáře, mohl zakončovat, ale nezištně přihrál nabíhajícímu spoluhráči Martinovi Jurčagovi, který se do prázdné branky nemýlil. Do konce utkání už nám mnoho času na vyrovnání nezbývalo. Stále jsme se snažili útočit v co možná největším počtu hráčů, ale soupeř si již vítězství pohlídal. Zápas jsme nakonec prohráli 1:2.
V tomto utkání jsme nepotvrdili předvedený výkon z venkovního zápasu. Hráli jsme ustrašeně, se spoustou nepřesností hlavně ve finální fázi. Fotbal s nasazením jsme začali hrát od cca 65. minuty, kdy už jsme prohrávali o dvě branky. Začali jsme běhat, bojovat a nebáli se s míčem něco vymyslet. To už ale bylo pozdě.
Další zápas odehrajeme v neděli v Kovalovicích a chceme získat tři body, abychom odčinili domácí prohru.