27.10.2018 TJ Sokol Újezdec – FC Želatovice 4 – 3, pol. 1 – 0

V sobotu 27.10.2018 ve 13. kole 1. B. třídy skupiny A jsme v domácím prostředí v místním derby hostily fotbalisty z Želatovic. Naším cílem bylo odčinit prohru po penaltách z předchozího zápasu v Kovalovicích a získat po dlouhé době tři body. Konečně jsme byli, dá se říci v nejsilnější sestavě, pokud nepočítám s dlouhodobě zraněnými útočníky Jiřím Kocfeldou a Markem Suchánkem. Počasí nebylo zrovna fotbalové, vytrvale pršelo. Do utkání jsme vstoupili aktivně a hned ve 4. minutě po autovém vhazování do vápna soupeře se do brankové sítě trefil Marek Fabián. Vedli jsme 1:0. V této fázi zápasu jsme měli více ze hry a soupeři chvíli trvalo než se z gólu vzpamatoval. Následně hru vyrovnal a a začal být nebezpečný. Šance se střídaly na obou stranách a jen nepřesností zakončujících hráčů se až do konce prvního poločasu skóre neměnilo. Ještě je nutné uvést, že v 39. minutě po druhé žluté kartě, musel hřiště opustit hostující hráč a my jsme měli přesilovku. V šatně jsme si řekli, že nebudeme nijak bláznit, budeme hrát trpělivě a pokusíme se vstřelit další branku.

To se i stalo a v 56. minutě, po individuální akci z pravé strany, se ranou k tyči prosadil Václav Mazur. Bohužel o tři minuty později si hostující pravý krajní záložník navedl míč na střed hřiště a střelou po zemi překonal našeho brankáře. Přestože hostující tým hrál o deseti, na hřišti to bohužel pro nás nešlo poznat, v určitých fázích zápasu nás hráči Želatovic přehrávali. V 65. minutě se opět po dlouhém vhazování do pokutového území již podruhé prosadil Marek Fabián a vedli jsme 3:1. Zápas se alespoň z pohledu naší střídačky zdál být rozhodnut. Bohužel vlastními hrubými chybami jsme si jej ještě malinko zkomplikovali. V 71. minutě jsme chybně založili útok. Míč, který na středu hřiště získal soupeř, jsme nakonec uklidili na roh. Bohužel po rohovém kopu jsme neubránili hostujícího hráče, který osamocený snížil na 3:2. A to nebylo vše. V 81. minutě jsme tak dlouho váhali s rozehrávkou ve vlastním velkém vápně, až jsme nakonec míč trestuhodně ztratili a následně faulovali pronikajícího hostujícího hráče v pokutovém území. Byla nařízena penalta, kterou hráč Želatovic s přehledem proměnil. Z dobře vyvíjejícího se zápasu byla z ničeho nic opět remíza. Naštěstí pro nás se v 89. minutě dostal na levé straně k míči Josef Stokláska, který přešel přes obránce a střelou k tyči rozhodl utkání v náš prospěch. Na ukazateli skóre svítil konečný výsledek 4:3.
Za sebe z pohledu trenéra mohu říci, že to bylo utrpěné a na konec šťastné vítězství. Nejhorší na tom je, že z mého pohledu rozhodnutý zápas jsme si vlastními hrubými, nepochopitelnými chybami sami zkomplikovali. K tomu jsme více jak polovinu zápasu hráli proti oslabenému soupeři.
Poslední zápas v této sezóně odehrajeme na hřišti SK Radslavic a věřím, že zde již žádné drama nebudeme předvádět. I když nás čeká houževnatý soupeř, který vzhledem ke svému nelichotivému postavení v tabulce bojuje o každý bod v soutěži.