21.10.2018 Sokol Kovalovice - TJ Sokol Újezdec 2 – 2 (PK 5:4), pol. 0 – 1

V neděli 21.10.2018 jsme odehráli mistrovské utkání v Kovalovicích. Chtěli jsme napravit domácí prohru. Do utkání jsme šli s cílem získat tři body.  Chtěli jsme hned od úvodních minut soupeře zatlačit a vstřelit první branku. Opak se však stal pravdou a začátek zápasu lépe vycházel domácím, kteří lépe kombinovali a míč měli ve své moci. Běžela 21. minuta, kdy jsme soupeře přehráli uprostřed hřiště a Josef Stokláska neohroženě vniknul do vápna a situaci vyřešil přelobováním  domácího brankáře. Vedli jsme 1:0. Dále se hra přelévala od branky k brance, kdy na obou stranách byly šance skórovat. Oba brankáři však již další gól za svá záda nepustili a poločas skončil našim vítězstvím.

Druhý poločas začal našimi šancemi, ale bohužel bez změny skóre.  Naopak domácí se otřepali a v 55. minutě vyrovnali.  Po prohraném souboji uprostřed hřiště a přenesením hry na levou stranu, odcentroval domácí hráč před naši branku, kde nabíhající útočník doklepl míč do branky. V 64. minutě se uprostřed hřiště  k míči dostal Ladislav Zbožínek, tento nikomu nepůjčil, obehrál několik hráčů a v samostatném úniku uklidil míč do sítě. Poté jsme měli nejméně další dvě vyložené šance, kterými jsme mohli zápas definitivně rozhodnout, ale bohužel se nám skóre navýšit nepodařilo. Jak se říká " nedáš, dostaneš" a to platilo i v tomto zápase, kdy soupeř v 88 minutě vyrovnal.  Ke konci zápasu se domácí dostali do dvou vyložených šancí, které naštěstí pro nás nevyužili. Zápas nakonec skončil remízou 2:2. Následovaly pokutové kopy, v nichž nakonec byli úspěšnější hráči Kovalovic.

Sice jsme z venkovního utkání dovezli bod, ale měli jsme na víc. Bohužel nás již delší dobu trápí neproměňování vyložených šancí.  Naše hra je nevyrovnaná, kdy se jak na houpačce střídají dobré pasáže s hluchými místy, kdy přestáváme hrát. V sobotu nás čeká derby s Želátovicemi, tak doufám, že se nám bude střelecky dařit.