3.11.2018 SK Radslavice- TJ Sokol Újezdec 1 – 0, pol. 0 – 0

V sobotu jsme odehráli poslední mistrovský zápas v roce 2018. V předehrávce prvního jarního kola jsme zajížděli nedaleko a to na hřiště SK Radslavic. Domácí tým se pohyboval v nižších patrech tabulky a jakýkoliv bodový zisk měl pro něj cenu zlata. Rovněž naším cílem byl zisk nějakého bodu z venkovního zápasu.  V prvním zápase soutěže s tímto soupeřem jsme na domácím hřišti uhráli remízu a bod navíc jsme získali až po penaltovém rozstřelu.  Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Do hry bylo nachystáno 16 hráčů, což na závěr sezóny byl potěšující počet.  Hráči byli před zápasem upozorněni na standardní situace soupeře na naší polovině, ve kterých byla jeho síla.  Měli se jich pokud možno vyvarovat.

První poločas zápasu moc pohledných akcí z jedné či druhé strany nepřinesl.  Přesto musím říci, že soupeř byl bojovnější a šancí bylo více na jeho straně, ale náš brankář Evžen Sova byl neprůstřelný. Tyto šance vznikaly hlavně po standardkách.  Poločas nakonec skončil bezgólově. 
Druhý poločas se odvíjel ve stejných notách. Soupeř měl více ze hry a snad i více chuti vyhrát. Cca 30 minut před koncem zápasu jsme provedly dvě změny v sestavě a následně i změnu v rozestavení.  Soupeře jsme začali přehrávat. V 77. minutě jsme šli do přečíslení, ale chybně jsme přihráli, vznikl z toho rychlý protiútok, který domácí útočník proměnil v úvodní branku zápasu. I nadále jsme se snažili vsítiti branku, ale když nevystřelíme, nemůžeme dát gól. Nakonec jsme bohužel prohráli nejtěsnějším výsledkem 0:1.   

Z naší strany to bohužel nebyl povedený zápas a po pravdě soupeř vyhrál zaslouženě. Měl více šancí než náš tým a jak jsem již psal výše i větší vůli vyhrát. Bohužel v sezóně jsme podávali nevyrovnané výkony, které byly jak na houpačce a dnes se to jen potvrdilo. Čeká nás zimní příprava a spousta práce, abychom se na jaře zlepšili a formu ustálili. 

Petr Vařecha, trenér