30.3.2019 Sokol Opatovice - TJ Sokol Újezdec 0 – 0 (PK 2:4), pol. 0 – 0

V sobotu 30.3.2019 jsme odehráli první mistrovské utkání jarní části soutěže. Zajížděli jsme na půdu nováčka soutěže do Otaslavic, okr. Prostějov. Soupeř se nacházel na 11. místě tabulky a potřeboval bodovat, aby se odrazil od sestupových vod. Nečekal nás jednoduchý soupeř, který předvedl své kvality i v podzimním zápase na našem domácím hřišti, kdy jsme se štěstím vyhráli 1:0.
Konečně jsme se po zimních přípravných zápasech sešli, dá se říci, v kompletní sestavě. Naším cílem bylo jakkoliv bodovat a pokud možno neinkasovat. V prvním poločase se soupeř tlačil do útoku ve snaze vstřelit první branku. My jsme jej však dobrou defenzivní činností nepustili k vážnějším šancím. Hrozili jsme převážně z rychlých protiútoků.   Okolo 25. minuty jsme zahrávali rohový kop, tento jsme rozehráli na krátko a po centru do pokutového území se pohotově hlavou trefil do černého Marek Fabián, bohužel pomezní rozhodčí viděl postavení mimo hru a branka nebyla uznána. Poločas tedy skončil 0:0.
Druhá půle se odehrávala ve stejných notách, soupeř se pokoušel útočit do plných a my jsme hrozili z brejků. Okolo 60. minuty pronikal do vápna náš útočník Martin Skála, dostal se až před brankáře, nezištně přihrál nabíhajícímu Markovi Fabiánovi, který do odkryté branky vstřelil gól. Opět však pomezní rozhodčí vyhodnotil situaci jako ofsajdovou a branku neuznal.  Za zmínku ještě stojí samostatný nájezd Pavla Zývaly ke konci zápasu, kterého však skvělým vyběhnutím a pohotovým zákrokem vychytal domácí brankář.  Domácí naši branku ohrožovali převážně z rohových a přímých kopů, ale bezvýsledně. Zápas skončil po devadesáti minutách nerozhodně 0:0 a šlo se na pokutové kopy. Tyto jsme nakonec vyhrály 4:2 a brali druhý bod.
Celý tým bych chtěl pochválit za zodpovědný výkon v defenzivní činnosti, protože ve čtyřech zimních přípravných zápasech jsme obdrželi hrozivých 12 branek. Měl jsem obavu, jak se s tímto vypořádáme v úvodním kole jarní části soutěže. K ofsajdovým situacím, při nichž jsme vstřelili dvě branky, se nemohu vyjádřit, protože z lavičky to nešlo posoudit. Věřím v to, že i páni rozhodčí mají čisté svědomí a situace vyhodnotili správně.
V dalším kole hostíme v sobotu od 15:30 hod. na domácím hřišti tým z Tovačova a budeme se snažit plně bodovat.