14.4.2019 Sokol Ústí - TJ Sokol Újezdec 1 – 2, pol. 0 – 1

 

V 18. kole 1. B. třídy jsme zajížděli na hřiště Sokola Ústí "B", který vede naši tabulku. Na zápas jsme odjížděli s malým počtem hráčů, kdy kluci chyběli k vůli zranění, či pracovním povinnostem. Na střídačce zůstal pouze Radek Matyáš, zraněný kapitán Mira Kovář a do dresu jsem se musel obléci i já. Logicky tedy muselo dojít ke značné obměně sestavy a jednotlivých postů. Neměli jsme co ztratit, mohli jsme pouze získat. Chtěli jsme bodovat jako v každém jiném zápase. 
Úvod zápasu nám vyšel. Již ve 12. minutě se po špatné rozehrávce domácích k míči dostal útočník Marek Fabián, který postupoval sám na brankáře, tohoto obehrál a skóroval do prázdné branky. Vedoucí branka nás ještě více nabudila a naši hráči začali na hřišti ještě více bojovat. Soupeř sice měl územní převahu, nejvíce hrozil z velmi kvalitně zahrávaných rohových kopů, ale obraně včele s naším brankařem Evženem Sovou se dařilo ošemetné situace před naší brankou vždy vyřešit. My jsme hrozili z rychlých kombinačních protiútoků. Ve 35. minutě jsme opět dobře kombinovali na naší pravé straně, podařilo se nám přihrát míč do vápna, kam seběhl záložník Tomáš Bouchalík a osamocený před domácím brankářem netrefil branku. Blížil se poločas zápasu, kdy došlo ke svalovému zranění Tomáše Bouchalíka. Do kabin jsme šli za příznivého stavu 1:0. 
O poločase jsme řešili přesuny v sestavě za zraněného Tomáše Bouchalíka, který to ještě zkusil, ale v 50. minutě musel být střídán čerstvým hráčem Radkem Matyášem. Soupeř byl stále více nebezpečný, tlačil a snažil se o vyrovnání. Nás v kritických chvílích podržel brankář Evžen Sova. Hráli jsme na rychlé brejky, kterými jsme ohrožovali domácího brankaře. V 75. minutě jsme opět po kvalitní kombinaci na pravé straně přehráli domácí obranu. Do vápna si naběhl náš hráč Pavel Zývala, který zde dostal přihrávku, ocitl sám před brankařem, ale jeho střelu zablokoval vracející se obránce. V 78. minutě se podařilo domácím šťastným gólem vyrovnat, kdy ne zcela prudká střela k levé tyči našemu brankáři vypadla z rukou a skončila k překvapení všech za brankovou čáru. Po této brance jsme byli chvíli otřeseni, ale vzrůstajícímu tlaku domácích jsme odolávali. Běžela 86. minuta zápasu, kdy jsme dobře presovali domácí střední obránce, jeden z nich chyboval, k míči se dostal Pepa Stokláska, který s přehledem, technickou střelou k tyči vsítil vítězný gól zápasu.    
Celý tým musím pochválit za bojovný, zodpovědný a hlavně týmový výkon, kdy si každý plnil to, co jsme si řekli v kabině. Každý chtěl hrát pro tým, ne pro sebe. Nakonec nám to přineslo plný bodový zisk ze hřiště soupeře.  
Další domácí zápas sehrajeme v sobotu 20.4.2019, kdy přivítáme opět tým z předních míst tabulky a to Klenovice na Hané, kterým máme co vracet za podzimní prohru 5:1 na jejich hřišti.

Petr Vařecha, trenér