28.4.2019 Sokol v Pivíně - TJ Sokol Újezdec 4 : 4, (PK 4:5) pol. 2 : 3

Další zápas nás zavedl na hřiště prvního týmu tabulky Sokola v Pivíně. Všichni jsme věděli, že odtud se moc bodů nevozí a domácí tým je nepříjemným soupeřem, hlasitě podporovaný svými fanoušky.  Bohužel jsme se na toto utkání nesešli v dostatečném počtu z důvodu zranění hráčů, či plnění pracovních povinností. Nakonec jsme  odjížděli pouze s jedenácti hráči a ne všichni byli zcela zdraví. Jediným náhradníkem na naší střídačce jsem bohužel zůstal jen já. Ceníme si podpory našich fanoušků, kteří neváhali a na horkou půdu soupeře nás přijeli povzbudit. I přesto v jakém jsme byli počtu, bylo naším cílem získání nějakého bodu.  Neměli jsme co ztratit.
Od úvodního hvizdu jsme začali nebojácně, hlavně kombinace po zemi na soupeře platila. Běžela 4. minuta zápasu, kdy se na naší pravé straně dostal k míči útočník Martin Skála, který se uvolnil přes bránícího hráče a z rohu velkého vápna trefil míč přesně k levé tyči soupeřovy branky. Vedli jsme 1:0. Pivín se nás snažil přehrávat dlouhými pasy na své útočníky, ale naše obrana fungovala bezchybně. Ve 20. minutě bylo ještě veseleji, kdy jsme cca 10 metrů za velkým vápnem rozehrávali přímý volný kop. Tomáš Šídlo jej rozehrál na krátko  Kubovi Jančovičovi, který mu míč vrátil a Tomáš krásnou dalekonosnou střelou k tyči navýšil skóre na 2:0.  Radost však netrvala dlouho. Ve 22. minutě šel náš brankář Evžen Sova nekompromisně do nakopnutého míče do vápna. Soupeřův útočící hráč  byl o něco rychlejší a došlo k jeho sražení a k odpískání pokutového kopu. Penaltu domácí hráč s přehledem umístil k tyči a snížil náš náskok. O tři minuty později bylo vyrovnáno, kdy míč na rohu malého vápna získal po souboji s naším stoperem domácí útočník, přihrál pod sebe a do odkryté branky jsme dostali branku. Brankostroj dále pokračoval, na řadě jsme byli opět my. Ve 33. minutě jsme zahrávali rohový kop, míč se podařil obráncům odehrát pouze na hranici velkého vápna, kde pohotově zakončoval Marek Fabián a jeho střela nakonec skončil za zády domácího brankáře. Opět jsme vedli 3:2. Tímto výsledkem byl první poločas ukončen. Za zmínku ještě stojí technická střela Marka Fabiána, který bohužel trefil jen tyčku.
Do zbývající části zápasu jsme šli s tím, že v Pivíně dnes prohrát nemůžeme.  Hned od počátku druhého poločasu však byli aktivnější  domácí, snažili se o vyrovnání. Nám se ještě po kombinační akci a střele Marka Fabiána podařilo trefit břevno.  V 56. minutě zahrával Pivín rohový kop, kdy centrovaný míč přizvednutý naším hráčem doletěl do malého vápna a zde se nejlépe zorientoval jejich hráč a propasíroval míč do sítě. Bylo opět vyrovnáno. To však ze strany domácích nebylo vše. V 67. minutě zahrával Pivín přímý volný kop v těsně blízkosti velkého vápna a krásnou technickou střelou k tyči skóroval. Poprvé jsme v zápase prohrávali. Pro nás nepříjemných chvílí ještě nebylo dost, kdy v 70. minutě při souboji došlo ke zranění našeho záložníka Jirky Zeleného, který si zlomil klíční kost a musel být střídán. Vzhledem k nepříznivému výsledku došlo k přeskupení hráčů. Začali jsme hrát na riziko, vzadu jeden na jednoho a to se vyplatilo. Soupeře jsme zatlačili a v 89. minutě odvrátila domácí obrana centrovaný míč pouze na své velké vápno,  kde se k němu dostal Tomáš Šídlo a další krásnou, nekompromisní střelou vyrovnal na konečných 4:4.  Šlo se na penalty. Evženovi Sovovi se jednu penaltu domácích podařilo chytit. My jsme byli bezchybní, rozhodující pátý pokutový kop s přehledem proměnil Marek Fabián a mohli jsme s našimi fanoušky na tribuně slavit vítězství.
Všem hráčům bych chtěl tímto poděkovat za předvedený výkon a bojovnost na hranici sebeobětování. Hráli jsme jako jeden tým, jeden za druhého. I když byl zápas v určitých okamžicích emotivní a vyhecovaný, musím všechny pochválit za přístup a za to, že nedošlo k nějakému vyloučení. Jirkovi Zelenému chci popřát brzké uzdravení a rychlý návrat na fotbalové hřiště.