4.5.2019 TJ Sokol Újezdec – FK Troubky 0 - 3, pol. 0 – 0

Již 21. kolo soutěže jsme odehráli na domácím hřišti v Újezdci. Soupeřem nám byl čtvrtý tým tabulky FK Troubky.  My jsme měli o jeden bod méně.  Byl to souboj o čtvrté místo. Opět jsme měli problémy se sestavou k vůli zraněním, nemocem a pracovním povinnostem. Bylo nás akorát jedenáct a na střídačku jsem se musel bohužel jako náhradník opět převléci i já. Sestava byla totožná jako v Pivíně, jen se obměnili oba krajní záložníci.  I přesto, že nás bylo málo, chtěli jsme doma nějaký ten bod urvat.

První poločas nepřinesl pěkný fotbal. My jsme se převážně jen bránili, žádné vyložené šance jsme si nevytvořili. Soupeř nás přehrával, měl lepší držení míče, byl nebezpečnější, ale branku se mu vstřelit nedařilo. Ve 25. minutě se našemu střednímu záložníkovi Tomáši Jiříčkovi opět ozvalo operované koleno, které ho omezovalo v běhání a bylo zaděláno na problém. Pokusil jsem se to vyřešit změnou v sestavě a "uklidil" jsem ho ze středu na pravého obránce. Pavel Zývala se posunul na středního záložníka místo něj. První poločas jsme ubránili a do šaten se šlo za stavu 0:0.

O přestávce jsme si řekli, že to musíme nějak ubojovat. Bohužel již v 50. minutě jsme inkasovali první branku, kdy po průnikové přihrávce na naší levé straně se z hranice velkého vápna, střelou po zemi k tyčce trefil jejich hráč. O 7. minut později bylo ještě hůře. Pro změnu na naší pravé straně prošel hostující záložník kolem lajny, vniknul do velkého vápna, kde přihrávkou pod sebe našel jejich útočníka, který se z prostoru penalty nemýlil a navýšil skóre na 0:2. V 66. minutě jsem já vystřídal zraněného Tomáše Jiříčka, aby nedošlo ke zhoršení zdravotního stavu jeho kolene. Došlo tudíž i ke změnám na některých postech. Tím pádem jsme byli již bez náhradníků. Soupeř nás i nadále přehrával, jednoznačně měl svou kvalitu. Ještě jsme se pokoušeli něco s výsledkem udělat, ale naše šance zůstaly nevyužity. V 81. minutě jsme ztratili míč na naší pravé straně, tento se šťastně dostal k osamocenému útočníkovi hostů, který technickou střelou k pravé tyči z hranice velkého vápna navýšil skóre již na 0:3. Poté se zápas už jen dohrával a pro nás skončil neúspěšně, prohrou 0:3.

Co více říci k zápasu? Asi jen to, že jsme hráli to, na co jsme měli. Trápí mě fakt, že 6. kol před koncem soutěže nemáme hráče i přes skutečnost, že jich je v kádru celkem 18.  V sobotu 11.5.2019 jedeme na hřiště Sokola Mostkovice a jak to vypadá, budeme mít opět problémy se sestavou.