15.9.2019 Sokol Ústí B - TJ Sokol Újezdec 2 : 3, pol. 1 : 1

V neděli 15.09.2019 jsme 7. kolo naší soutěže odehráli na hřišti nováčka Sokola Vrchoslavice, který doma doposud neztratil ani bod. S devíti body byl na 10. místě tabulky. My jsme měli o dva body více. Nečekalo nás nic jednoduchého, ale chtěli jsme určitě uspět. Po dlouhé době jsme se sešli v dobrém hráčském početním stavu. Chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany a rychlou kombinací se dostávat do šancí.

Úvod zápasu nám opět vyšel a do dvacáté minuty jsme si vytvořili několik vyložených šancí, bohužel bez vstřelení gólu. To se naopak podařilo domácím, kteří ve 20. minutě po rychlém křídelním protiútoku dostaly míč do našeho vápna a nabíhající hráč vstřelil první branku zápasu. Nám se však ještě do přestávky ve 42. minutě podařilo vyrovnat krásnou střelou k tyči od Tomáše Bouchalíka.
Do druhého poločasu jsme šli s tím, že se pokusíme strhnout vítězství na naši stranu. Opět jsme si vytvořili šance, opět jsme je nevyužili a opět nás soupeř potrestal vstřelením gólu v 51. minutě zápasu. Prohrávali jsme 2:1. Běžela 63. minuta, kdy jsme pohlednou kombinací na naší pravé straně přehráli soupeře a přízemní centr našel ve velkém vápně nabíhajícího Kubu Jančoviče, který se nemýlil a srovnal skóre. Další branku se nám podařilo vsítit v 85. minutě, kdy si dlouhý míč z naší obrany zpracoval Martin Skála, nic nevymýšlel a přízemní střelou k levé tyči nás dostal do vedení. To se nám nakonec podařilo udržet a zvítězili jsme 2:3.
Zápas nebyl tak vydařený jako s Radslavicemi. Trápí nás neproměňování šancí a inkasování laciných gólů. Ke všemu se nám zase zranilo i několik hráčů, kterým přeji brzké uzdravení. Kluky musím pochválit za bojovnost, nasazení a schopnost nepříznivě se vyvíjející zápas nakonec rozhodnout v náš prospěch.