1.5.2013 TJ Sokol Čekyně - TJ Sokol Újezdec

"Svátek práce spolu s netradičním středečním termínem zápasu přinesl fotbal, který se musel líbit. Už od první minuty bylo jasné, že spolu hrají mužstva ze špičky tabulky. Toho času první Čekyně a naši borci, kteří se mohli v případě vítězství dotáhnout na pouhé tři body. První šance na sebe nenechala dlouho čekat, již ve čtvrté minutě utekl Václavíček, krásným centrem poslal do vyložené šance Zbožínka, jehož střelu branař hostí jen vyrazil a následná dorážka vyplašila mouchy na ochranné síti 7 m nad bránou. V 6 minutě se osmělil i soupěř, střela zpoza šestnáctky minula o půl metru břevno Ševčíkovy brány. O 7 minut později akce jako přes kopírák, ale střela zpoza šestnáctky tentokrát vysoko nad. Dlouhé auty Čekyně jsou velkou zbraní, ze které se jí málem podařilo udeřit v 15 minutě, hlavička skončila na břevně.
17. minuta přinesla rohový kop Slaměníka, nepovedený odkop obrany soupeře se dostal k Zachovi, který přízemní střelou levou nohou ke vzdálenější tyči nedal branaři hostů šanci 0:1. Následující minuty byly ve znamení našeho tlaku a několika slibných, ale nedotažených akcí končících většinou postavením Šidla v offsidu. Jak už to tak bývá po jednom z těchto offsidu soupěř rychle rozehrál, míč se dostal dlouhým pasem až k hráči soupeře blízko naší šetnáctky, ten nezaváhal dostal se dovnitř, kde ho následně nechtěně po zakopnutí poslal k zemi Zbožínek. Hlavní rozhodčí Kamil Pospíšil nařídil penaltu 1:1.
25 minuta přinesla nádhernou akci hostujícího týmu. Slaměník krásně uvolnil rychlonohého Zbožínka, který se dostal až na pravou stranu malého vápna a kolmou přihrávkou vybídnul ke skórování hned několik našich hráčů čekajících na protější straně. Bohužel nedůrazné zakončení spojené pravděpodobně s menší minelou znamenalo místo vedení nakonec pouze offside. V 32 minutě vytáhl Ševčík z repertoáru levhartí skok a vytěsnil nebezpečnou střelu zpoza šestnáctky na roh. 37 minuta přinesla hned dvě šance agilního Šidla, první řešená střelou, nebo možná nahrávkou levou nohou skončila v náručí domácího branaře, druhá vysoko nad. V 38 minutě došlo k ojedinělé chybě jinak výborně fungující obrany, pokus o odkop míče Zouhara a následně Jančoviče poslal do brejku hráče soupěře, křižná střela z pravé strany šla mimo. Následuje několik našich pohledných akcích, kterým chybělo opravdu málo, většinou kvalitnější finální přihrávka. 41 minuta střela soupeře ze střední vzdálenosti vytěsněná konečky prstů Ševčíka na břevno. 42 minuta chybka Jančoviče v šestnáctce znamenala závar před naší bránou, který vyřešil na krátkou dobu obětavým zákrokem (vyhlavičkováním míče z brankové čáry) Slaměník. Míč se bohužel do vápna rychle vrátil a pokračující závar vyřešil odhlavičkováním míče z brankové čáry Zouhar. V podstatě z protiútoku se do velké šance dostal Pořízek. Únik hasil na poslední chvili jeden z obránců soupeře pěti metrovým skluzem. Poločas tedy 1 :1.

49 minuta Šidlo využil podklouznutí soupeře, dostal se do šance, ale bohužel trefil jen jednoho z obránců. 51 minuta další z řady pěkných kombinačních akcí a pas Slaměníka končící v náručích branaře domácích. V 52 minutě jsme dlouhý nákop domácích místo hraní z první, nechali dopadnout, míč odskočil k naběhnutému hráči soupeře, který přehodil z 20 metrů Ševčíka 2 : 1 pro domácí. 55 minuta dobrý zákrok Ševčíka v situaci jeden na jednoho. 59 minuta krásná akce Slaměník - Zbožínek - Lišák a opět Zbožínek nacházející zpětnou přihrávkou na hranici pokutového kopu Šidla 2 : 2. 64 minuta první střídání Zouhara nahradil na pravé obraně Hoferek. 67 minuta rohový kop soupeře, Ševčík minul míč a 3 : 2. Zbraně jsme nesložili a naopak zatlačili soupeře. V 73 minutě se po centru z pravé strany ocitl na penaltě v obrovské šanci Šidlo, bohužel jen nad. 79 minuta druhé střídání v útoku nahrazuje Pořízka Jurečka. V 83 minutě si udělal Václavíček pěti po sobě jdoucími stahovačkami pět hráčů soupeře (něco podobného jsem viděl naposledy u  Maradony), dostal se až na malé vápno, ale střílená příhrávka v síti neskončila. 86 minuta pěkné uvolnění Zbožínka, centr z pravé strany do velkého vápna našel nabíhajícího Jančoviče 3 : 3. 90 minuta střídání v záloze Lišku nahradil Číhal. 91 minuta zblokovaná střela Vaclavíčka a na následný centr jen tak tak nedoskočil Smékal." pro tjsokolujezdec.cz zvláštní zpravodaj Martin Jurečka

"První poločas minulého zápasu s TJ Sokol Hustopeče nad Bečvou měl kvalitu, jsem rád že se ji podařilo přenést i do včerejšího utkání s Čekyní. Viděli jsme fotbal se spoustou krásných kombinačních akcí, bohatý na góly s velkým nasazením hráčů obou mužstev. Vzhledem k vývoji zápasu je remíza spravedlivá, i když jsme byli pravděpodobně malinko lepším týmem.
Hráčům patří velké poděkování za odpovědný přístup a hlavně předvedený výkon, rovněž bych rád poděkoval všem fanouškům, kteří nás přijeli povzbudit, rozhodčím, fotografovi panu Pořízkovi a v neposlední řadě trenérovi Josefu Stokláskovi." David Kropáč, vedoucí mužstva

Sestava: Ševčík, Slaměník, Smékal, Jančovič, Zouhar, Zbožínek, Václavíček, Liška, Zach, Šidlo, Pořízek.
Náhradníci: Hoferek (64. min. za Zouhara), Jurečka (79.min za Pořízka), Číhal (90. min. za Lišku).