9.9.2017 fotbalová sobota

V sobotu nás čekal dlouhý fotbalový program na domácím hřišti.

První utkání dne začala mladší přípravka, která přivítala sousední Želatovice. Od začátku bylo utkání velice vyrovnané, ale více štěstí měli hosté a po první třetině vedli 1:4. Po pauze se konečně probudily i naše děti a vyrovnaly skóre na 5:5. V závěrečné třetině jsme ještě víc přidali, dokonali obrat a zaslouženě zvítězili 10:8.

Ve druhém utkání naše starší přípravka "A" hostila tým "A" z Radslavic. Čekali jsme vyrovnaný zápas, ale hned v úvodu jsme proměnili dvě vyložené šance, do poločasu přidali další branky a zaslouženě ho vyhráli 6:1. Po změně stran jsme kontrolovali vývoj utkání, přidali ještě pár branek a nakonec zvítězili 10:2.

Ve třetím zápase hrála naše starší přípravka "B" proti týmu "B" z Radslavic. Kluky jsme na začátku připravili na to, že proti nim nastoupí hráči o rok starší. Na hřišti to pak byl velký výškový i kilový rozdíl. Chtěli jsme ovšem, aby kluci hráli svou hru a nenechali se tím zastrašit. Vůbec nám nešlo o výsledek a chtěli jsme získat další zkušenosti. Soupeř na nás vletěl a po prvních 15 minutách jsme prohrávali 0:4. Kluky jsme se snažili uklidnit a povzbudit, aby to nezabalili a makali. Do konce poločasu už jsme soupeře nenechali vstřelit branku a sami jednu přidali (1:4). Ve druhém poločase jsme na soupeře vletěli a nenechali ho tvořit hru. To vyústilo v naši další branku (2:4). Od té doby byl zápas hodně vyrovnaný a dokonce bych i řekl, že jsme byli lepším týmem. Měli jsme spoustu šancí, které jsme bohužel nedokázali proměnit. 7 minut před koncem přišel trest, kdy Radslavice zvýšili na 5:2. To ale paradoxně ještě víc nakoplo naše kluky a 3 minuty před koncem jsme snížili na 3:5. V poslední minutě se kopal roh u branky Radslavic. Trenéři vyslali do útoku i domácího brankáře, který si naběhl až za zadní tyč, zpracoval si míč a střelou pod břevno snížil na 4:5. Diváci šíleli radostí :) Bohužel už nám nezbyl čas na vyrovnání, ale i přes to jsme ukázali, že se nikoho nebojíme a že dokážeme odehrát vyrovnané utkání s kýmkoliv. Klukům patří velký dík za to jak bojovali a hlavně, že to za stavu 0:4 nezabalili. Lepší zápas jsem dlouho neviděl...snad jen v roce 2004 při ME kdy ČR porazilo po obratu Nizozemsko 3:2. I když naši kluci (Újezdec) nevyhráli, tak i přes zklamaní z výsledku určitě poznali, že se všem zápas moc líbil a ocenili jejich skvělý výkon. Jen tak dál. (report tohoto zápasu jsem vážně nemohl "odfláknout" :) )

V posledním zápase dne zvítězili muži nad týmem Želátovic "B" 6:1.

Za TJ Sokol Újezdec

Katy