10.6.2012 Slavoj Kojetín "B" - TJ Sokol Újezdec

"V úvodu utkání se hrálo jen od vápna k vápnu. V 10. minutě přímý kop Slaměníka domácí odvrátili na roh. Ve 12. minutě nepřesně vystřelil Zach. V 15. minutě soupeř Žandovského ve vyložené šanci v pokutovém území stáhl na zem, ale hlavní rozhodčí se asi díval úplně někam jinam. Pokud by sledoval hru musel domácího hráče vyloučit a nařídit pokutový kop. V 28. minutě běžel z boku sám na brankáře Václavíček, který svůj nájezd neproměnil a následná dorážka Zacha minula bránu. V prvním poločase na sebe domácí hráči upozornili jen dvakrát a to jedním závarem před naší brankou, který skončil na tyči naší branky a následným odkopem Jančoviče. Ve druhém případě na sebe upozornil domácí hráč přímo před hlavním rozhodčím tím, že v přerušené hře uhodil kolem něj běžícího Zbožínka. Rozhodčí tento zákrok posoudil opět velmi pozoruhodně. Místo červené karty domácímu hráči dal Zbožínkovi i domácímu hráči po žluté (asi si myslel, že dvě žluté jsou také červená, ale asi už nevěděl, že jen pro jednoho z hráčů).
Na začátku druhého poločasu naši hráči udělali hrubou chybu na půli soupeře, kterou domácí rychlým protiútokem využili 1:0. V 52. minutě ihned po rozehrání zakončil Václavíček svou gólovou šanci střelou těsně mimo. V 55. minutě jsme zahrávali rohový kop, který domácí odvrátili odkopem na naši polovinu. Zach získal míč a snažil se je před hráčem domácích nahrát Stavařovi, ale přehlédl dalšího z hráčů domácích, který využil jeho ideální přihrávku a s přehledem překonal Stavaře 2:0. V 57. minutě Zbožínek sám před brankářem zaváhal a svou šanci neproměnil. V 73. minutě Slaměník z přímého kopu snížil na 2:1. V 76. minutě Zbožínek v další gólové šanci neuspěl. V 82. minutě hlavní rozhodčí po střetu Zbožínka s obráncem domácích nařídil pokutový kop. Po dohadování s domácími hráči jej asi po 3 minutách odvolal (šel se poradit s pomezním rozhodčím, který byl od střetu hráčů cca 30 metrů, kdežto on byl od místa střetu asi 10 metrů). Místo pokutového kopu domácí odkopávali od brány.
Hodnocení: Utkání patřilo svou úrovní k lepšímu průměru okresního přeboru, na čemž se podílela obě mužstva. Oba ze soupeřů se snažili hrát fotbal a nejen nakopávanou. Toto utkání jsme prohráli vlastní neschopností proměňovat gólové šance, kterých v tomto utkání bylo několik.
Závěrem ale také musím poukázat na hrubé chyby hlavního rozhodčího, které výsledek utkání také hodně ovlivnily. Pokud by soupeř v 25. minutě hrál s devíti hráči a mi kopali pokutový kop, asi by byl výsledek jiný." Josef Stokláska, trenér

Sestava: Stavař, Slaměník, Jančovič, Dočkalík, Stokláska, Zbožínek, Lecián, Smékal, Zach, Václavíček, Žandovský. Náhradníci: Jurečka, Zouhar (64.minuta za Václavíčka), Skácel (46. minuta za Stoklásku), Kolomazník (55. minuta za Žandovského), Ševčík.