Zimní příprava muži

Umělka Chropyně
sobota 26.1.2019 soupeř Beňov 11 hod.

Umělka Lipník
neděle 3.2.2019 soupeř Velký Týnec 14 hod.
sobota 23.2.2019 soupeř Horní Moštěnice 13 hod.
neděle 10.3.2019 soupeř Domaželice 13 hod.

3.11.2018 SK Radslavice- TJ Sokol Újezdec 1 – 0, pol. 0 – 0

V sobotu jsme odehráli poslední mistrovský zápas v roce 2018. V předehrávce prvního jarního kola jsme zajížděli nedaleko a to na hřiště SK Radslavic. Domácí tým se pohyboval v nižších patrech tabulky a jakýkoliv bodový zisk měl pro něj cenu zlata. Rovněž naším cílem byl zisk nějakého bodu z venkovního zápasu.  V prvním zápase soutěže s tímto soupeřem jsme na domácím hřišti uhráli remízu a bod navíc jsme získali až po penaltovém rozstřelu.  Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Do hry bylo nachystáno 16 hráčů, což na závěr sezóny byl potěšující počet.  Hráči byli před zápasem upozorněni na standardní situace soupeře na naší polovině, ve kterých byla jeho síla.  Měli se jich pokud možno vyvarovat.

První poločas zápasu moc pohledných akcí z jedné či druhé strany nepřinesl.  Přesto musím říci, že soupeř byl bojovnější a šancí bylo více na jeho straně, ale náš brankář Evžen Sova byl neprůstřelný. Tyto šance vznikaly hlavně po standardkách.  Poločas nakonec skončil bezgólově. 
Druhý poločas se odvíjel ve stejných notách. Soupeř měl více ze hry a snad i více chuti vyhrát. Cca 30 minut před koncem zápasu jsme provedly dvě změny v sestavě a následně i změnu v rozestavení.  Soupeře jsme začali přehrávat. V 77. minutě jsme šli do přečíslení, ale chybně jsme přihráli, vznikl z toho rychlý protiútok, který domácí útočník proměnil v úvodní branku zápasu. I nadále jsme se snažili vsítiti branku, ale když nevystřelíme, nemůžeme dát gól. Nakonec jsme bohužel prohráli nejtěsnějším výsledkem 0:1.   

Z naší strany to bohužel nebyl povedený zápas a po pravdě soupeř vyhrál zaslouženě. Měl více šancí než náš tým a jak jsem již psal výše i větší vůli vyhrát. Bohužel v sezóně jsme podávali nevyrovnané výkony, které byly jak na houpačce a dnes se to jen potvrdilo. Čeká nás zimní příprava a spousta práce, abychom se na jaře zlepšili a formu ustálili. 

Petr Vařecha, trenér

21.10.2018 Sokol Kovalovice - TJ Sokol Újezdec 2 – 2 (PK 5:4), pol. 0 – 1

V neděli 21.10.2018 jsme odehráli mistrovské utkání v Kovalovicích. Chtěli jsme napravit domácí prohru. Do utkání jsme šli s cílem získat tři body.  Chtěli jsme hned od úvodních minut soupeře zatlačit a vstřelit první branku. Opak se však stal pravdou a začátek zápasu lépe vycházel domácím, kteří lépe kombinovali a míč měli ve své moci. Běžela 21. minuta, kdy jsme soupeře přehráli uprostřed hřiště a Josef Stokláska neohroženě vniknul do vápna a situaci vyřešil přelobováním  domácího brankáře. Vedli jsme 1:0. Dále se hra přelévala od branky k brance, kdy na obou stranách byly šance skórovat. Oba brankáři však již další gól za svá záda nepustili a poločas skončil našim vítězstvím.

Druhý poločas začal našimi šancemi, ale bohužel bez změny skóre.  Naopak domácí se otřepali a v 55. minutě vyrovnali.  Po prohraném souboji uprostřed hřiště a přenesením hry na levou stranu, odcentroval domácí hráč před naši branku, kde nabíhající útočník doklepl míč do branky. V 64. minutě se uprostřed hřiště  k míči dostal Ladislav Zbožínek, tento nikomu nepůjčil, obehrál několik hráčů a v samostatném úniku uklidil míč do sítě. Poté jsme měli nejméně další dvě vyložené šance, kterými jsme mohli zápas definitivně rozhodnout, ale bohužel se nám skóre navýšit nepodařilo. Jak se říká " nedáš, dostaneš" a to platilo i v tomto zápase, kdy soupeř v 88 minutě vyrovnal.  Ke konci zápasu se domácí dostali do dvou vyložených šancí, které naštěstí pro nás nevyužili. Zápas nakonec skončil remízou 2:2. Následovaly pokutové kopy, v nichž nakonec byli úspěšnější hráči Kovalovic. 

Sice jsme z venkovního utkání dovezli bod, ale měli jsme na víc. Bohužel nás již delší dobu trápí neproměňování vyložených šancí.  Naše hra je nevyrovnaná, kdy se jak na houpačce střídají dobré pasáže s hluchými místy, kdy přestáváme hrát. V sobotu nás čeká derby s Želátovicemi, tak doufám, že se nám bude střelecky dařit.

Petr Vařecha, trenér

27.10.2018 TJ Sokol Újezdec – FC Želatovice 4 – 3, pol. 1 – 0

V sobotu 27.10.2018 ve 13. kole 1. B. třídy skupiny A jsme v domácím prostředí v místním derby hostily fotbalisty z Želatovic. Naším cílem bylo odčinit prohru po penaltách z předchozího zápasu v Kovalovicích a získat po dlouhé době tři body. Konečně jsme byli, dá se říci v nejsilnější sestavě, pokud nepočítám s dlouhodobě zraněnými útočníky Jiřím Kocfeldou a Markem Suchánkem. Počasí nebylo zrovna fotbalové, vytrvale pršelo. Do utkání jsme vstoupili aktivně a hned ve 4. minutě po autovém vhazování do vápna soupeře se do brankové sítě trefil Marek Fabián. Vedli jsme 1:0. V této fázi zápasu jsme měli více ze hry a soupeři chvíli trvalo než se z gólu vzpamatoval. Následně hru vyrovnal a a začal být nebezpečný. Šance se střídaly na obou stranách a jen nepřesností zakončujících hráčů se až do konce prvního poločasu skóre neměnilo. Ještě je nutné uvést, že v 39. minutě po druhé žluté kartě, musel hřiště opustit hostující hráč a my jsme měli přesilovku. V šatně jsme si řekli, že nebudeme nijak bláznit, budeme hrát trpělivě a pokusíme se vstřelit další branku. 

To se i stalo a v 56. minutě, po individuální akci z pravé strany, se ranou k tyči prosadil Václav Mazur. Bohužel o tři minuty později si hostující pravý krajní záložník navedl míč na střed hřiště a střelou po zemi překonal našeho brankáře. Přestože hostující tým hrál o deseti, na hřišti to bohužel pro nás nešlo poznat, v určitých fázích zápasu nás hráči Želatovic přehrávali. V 65. minutě se opět po dlouhém vhazování do pokutového území již podruhé prosadil Marek Fabián a vedli jsme 3:1. Zápas se alespoň z pohledu naší střídačky zdál být rozhodnut. Bohužel vlastními hrubými chybami jsme si jej ještě malinko zkomplikovali. V 71. minutě jsme chybně založili útok. Míč, který na středu hřiště získal soupeř, jsme nakonec uklidili na roh. Bohužel po rohovém kopu jsme neubránili hostujícího hráče, který osamocený snížil na 3:2. A to nebylo vše. V 81. minutě jsme tak dlouho váhali s rozehrávkou ve vlastním velkém vápně, až jsme nakonec míč trestuhodně ztratili a následně faulovali pronikajícího hostujícího hráče v pokutovém území. Byla nařízena penalta, kterou hráč Želatovic s přehledem proměnil. Z dobře vyvíjejícího se zápasu byla z ničeho nic opět remíza. Naštěstí pro nás se v 89. minutě dostal na levé straně k míči Josef Stokláska, který přešel přes obránce a střelou k tyči rozhodl utkání v náš prospěch. Na ukazateli skóre svítil konečný výsledek 4:3.
Za sebe z pohledu trenéra mohu říci, že to bylo utrpěné a na konec šťastné vítězství. Nejhorší na tom je, že z mého pohledu rozhodnutý zápas jsme si vlastními hrubými, nepochopitelnými chybami sami zkomplikovali. K tomu jsme více jak polovinu zápasu hráli proti oslabenému soupeři.
Poslední zápas v této sezóně odehrajeme na hřišti SK Radslavic a věřím, že zde již žádné drama nebudeme předvádět. I když nás čeká houževnatý soupeř, který vzhledem ke svému nelichotivému postavení v tabulce bojuje o každý bod v soutěži.


Petr Vařecha, trenér

13.10.2018 TJ Sokol Újezdec – Sokol Jezernice 1 – 2, pol. 0 – 0

V sobotu 13.10.2018 jsme v 11. kole I. B třídy přivítali na domácím hřišti Sokol Jezernice. Hosté byli na osmém místě tabulky a ztráceli na nás čtyři body. Chtěli jsme potvrdit vítězství z venkovního zápasu v Němčicích nad Hanou a plně bodovat.  V sestavě došlo k několika posunům hráčů na jiné posty. 

Od začátku zápasu jsme měli míč více pod kontrolou, soupeř hrozil z rychlých protiútoků. První poločas byl z obou stran málo produktivní, hrálo se od vápna po vápno, bez vyložených šancí. Od nás byl fotbal upracovaný, bez šťávy a nápadu. Tomu odpovídal i poločasový výsledek 0:0. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že se budeme snažit vsítit první branku zápasu. Hráči měli za úkol více pracovat bez míče, více se nabízet na přihrávky. Zrychlit hru po převzetí míče a rychleji jej vyvážet. Běžela 60. minuta, kdy soupeř podnikl rychlý protiútok vedený po naší levé straně, hostujícímu hráči se podařilo nacentrovat do vápna a nabíhající hráč s číslem 11 vstřelil úvodní gól zápasu. V 62. minutě se situace opakovala jako přes kopírák a opět po brejku a centru z levé strany se hráč s číslem 11 nemýlil podruhé. Během chvíle jsme prohrávali 2:0. Provedli jsme změny v sestavě a v rozestavení hráčů s cílem se zápasem ještě něco udělat. Po obdržené brance jako bychom se probudili, najednou nás bylo plné hřiště. Vytvořili jsme si několik slibných příležitostí především z naší pravé strany, ale bohužel v zakončení jsme vždy zklamali. Výsledkem byla pouze nastřelená tyčka. V 85. minutě jsme ve středu hřiště dobře kombinovali. Kolmá přihrávka našla nabíhajícího Marka Fabiána, který sám postupoval na brankáře, mohl zakončovat, ale nezištně přihrál nabíhajícímu spoluhráči Martinovi Jurčagovi, který se do prázdné branky nemýlil. Do konce utkání už nám mnoho času na vyrovnání nezbývalo. Stále jsme se snažili útočit v co možná největším počtu hráčů, ale soupeř si již vítězství pohlídal. Zápas jsme nakonec prohráli 1:2. 
V tomto utkání jsme nepotvrdili předvedený výkon z venkovního zápasu. Hráli jsme ustrašeně, se spoustou nepřesností hlavně ve finální fázi. Fotbal s nasazením jsme začali hrát od cca 65. minuty, kdy už jsme prohrávali o dvě branky. Začali jsme běhat, bojovat a nebáli se s míčem něco vymyslet. To už ale bylo pozdě. 
Další zápas odehrajeme v neděli v Kovalovicích a chceme získat tři body, abychom odčinili domácí prohru.  

Petr Vařecha, trenér