3.6.2017 starší přípravka v Křenovicích, mladší přípravky doma proti Viktorii

V sobotu jsme odehráli poslední soutěžní domácí zápasy toho ročníku. Pro starší přípravku to byl závěrečný zápas celé sezóny.

První zápas dne odehrála mladší přípravka "B" proti Viktorii "A". V zápase plném gólů jsme stále jen dotahovali, ale nedotáhli. V závěru, kdyby bylo skóre 8:11, tak jsme neproměnili dvě vyložené šance a místo aby bylo 10:11, tak soupeř 2x rychle za sebou potrestal naši nedůslednost a před závěrečným hvizdem přidal ještě jednu branku. Výsledek zápasu nakonec byl 9:14. Nejlepším a nejbojovnějším hráčem našeho týmu byla Peťa Vjatráková, která každý zápas maká do poslední minuty.

Druhý zápas odehrála mladší přípravka "A" proti týmu Viktorie "C". Při rozcvičení měl trenér Jeňa obavy, protože hráči soupeře byli minimálně o půl hlavy větší než naši kluci. Výkonem na naše borce ovšem nestačili. Dobře jsme napadali, soupeře zatlačili a soupeř si za celé utkání vstřelil 4 vlastní góly. První poločas skončil 7:1. V druhém poločase kluci trošku polevili, ale v bráně je podržel Samuel Vyroubal, který předvedl pár skvělých zákroků. Závěrečné skóre bylo 12:1.

Poslední zápas dne odehrála starší přípravka proti prvním Křenovicím, které dorazily pouze s jednou pětkou a protože bylo opravdu horko, tak jsme soupeři vyhověli a dělali větší pauzy na občerstvení. I když neměl soupeř nikoho na střídání, tak ukázal svou sílu a naše kluky skoro k ničemu nepustil. Poločas byl 0:3 a hned po poločase přidal soupeř další branku. Naše kluky dostal do hry odkop Davida Baďury, který kousek před polovinou hřiště kopl do balónu a ten proklouzl až do brány. Za pár minut na to jsme snížili na 2:4 a vypadalo to, že budeme bojovat o lepší výsledek. Soupeř už nás bohužel k ničemu nepustil a pro změnu přidal další 4 branky. Konečný výsledek 2:8.

Sobota 27.5.2017

V sobotu jsme zažili další fotbalový maraton. Přivítalo nás slunečné počasí, takže to vypadalo na skvělý den.

Dopoledne v 10:30 hod. nastoupila minipřípravka (2010, 2011 a 2012) v přípravném zápase proti Horní Moštěnici. Většina dětí ze zápasů odcházela spokojená, protože si po dlouhé době zahráli proti své věkové kategorii a nasázeli spoustu branek. Zápas sice skončil 11:19 pro Horní Moštěnici, ale pro nás účel splnil. Poděkovat bych chtěl ještě Jirkovi Kubíkovi, který zařídil nanuky a taky rodině Benešů, kteří pravidelně zásobují naši bonbónovou pokladnu.

Ve 13:00 hod. začal zápas mladší přípravky "A", která nastoupila proti Křenovicím. Skóre zápasu, k překvapení všech, otevřel soupeř. Potom ale kluci zabrali a od té doby na hřišti dominovali právě oni. Soupeři už nedovolili vstřelit branku a do jeho sítě nasypali 13 gólů. Závěrečné skóre tedy bylo 13:1.

Starší přípravka přivítala na našem hřišti od 14:30 hod. mužstvo Čekyně. Kluky doplnilo 7 hráčů z mladší přípravky. V prvním poločase se skvěle předvedl Samuel Vyroubal, který se postaral o všechny branky domácích (5:1). Ve druhém poločase soupeř trošku zabral, ale naši kluci zápas kontrolovali a nakonec zvítězili 8:3.

24.5.2017 odložený zápas starší přípravky v Brodku

Starší přípravka odehrála přeložený zápas v Brodku. Kluci podali hodně snaživý výkon a i když se zdaleka ne vše dařilo podle představ, zápas zvládli. Možná k tomu přispěl i ten fakt, že na zápas dorazilo pouze 7 kluků, tzn. byl jen jeden hráč na střídání. Kluci měli prakticky celý zápas více ze hry a jako tým působili fotbalověji než soupeř. Bolestí bylo neproměňování vyložených šancí. Naši „Bagaři“ totiž klidně mohli dát ještě o 5-8 branek víc. Na začátku druhé poloviny utkání se ale kluci nevyhnuli útlumu, kdy jim za stavu 6:1 začaly vedle vychýlené mušky trochu docházet síly a z toho plynulo kupení zcela zbytečných zmatků a chyb v obraně. Za stavu 6:5 naštěstí přišel krásný a chytrý gól po autu, který kluky ( i trenéra ) uklidnil a ti už dotáhli zápas do vítězného konce.
Přes všechny nedostatky ve hře je třeba kluky hodně ocenit a pochválit za to, že i když se jim herně moc nedařilo, tak navzdory tomu dokázali zápas zvládnout a dotáhnout do vítězného konce.
Pochvala i trenérovi „Dědovi“, který celý zápas kluky neskutečně hecoval a burcoval a po závěrečném hvizdu si po infarktovém průběhu zápasu očividně oddechl…

Petr Hermély

Přípravky o víkendu 20. – 21.5.2017

V sobotu hrála starší přípravka u sousedů v Moštěnici. Po poločase kluci prohrávali 1:2. V druhém poločase se ovšem hra nezlepšila a nakonec kluci prohráli 2:6.

Mladší přípravka "A" začínala brzy ráno v neděli v Brodku a bez větších problémů si se soupeřem poradila a přestřílela ho 10:4. Kluci hráli skvěle kombinačně a jejich hra je vážně úžasná a oku lahodící.

Mladší přípravka "B" hrála taktéž v Brodku. Proti brodeckému betonu se hrálo opravdu těžce a nebyli jsme schopni se gólově prosadit. Konečný výsledek byl stejný jako v prvním zápase, ale tentokrát pro domácí. Děti bych chtěl pochválit za předvedenou hru a za to jak bojovali a snažili se hrát. Už z nás nejsou kopáči, ale začínáme být konečně fotbalisti. Což se o soupeřově obraně říct nedalo.

10.5.2017 Mladší přípravka FK Slavoj Kojetín-Kovalovice - TJ Sokol Újezdec

Fotografie z odložených zápasů mladších přípravek na hřišti FK Slavoj Kojetín-Kovalovice nově v galerii
Foto: Jaroslav Bělka

10.5.2017 Mladší přípravka FK Slavoj Kojetín-Kovalovice A - TJ Sokol Újezdec A