2.9.2012 FK Troubky B - TJ Sokol Újezdec

"Hned ve 2. minutě z boku loboval brankáře domácích Slaměník, ale na brankové čáře zasáhl domácí obránce. V 6. minutě kombinanční akce skončila Zachovou tečovanou střelou. V 9. minutě Slaměník v gólové šanci minul branku soupeře. Po této tutovce Slaměníka se hra přelévala od branky k brance, kdy více ze hry mělo naše mužstvo. Přesto domácí po našich chybách několikrát ohrozili Stavaře. Naši hráči nebyli schopni na soupeřově polovině udržet delší dobu míč a po našich chybách docházelo k rychlým protiútokům domácích.
V 53. minutě po kolmici Lišky běžel sám na brankáře domácích Zach, ale před šestnáctkou již nestačil brankáře domácích přehodit a trefil jeho hruď. V 60. minutě standardtní situaci z 20 metrů Slaměník napálil jen do zdi. V 62. minutě nás zachránila individuální akce Zacha, který od rohového praporku našel Lišku, který postupoval po brankové čáře k bráně soupeře a jeho přihrávku si do vlastní brány srazil obránce domácích 0:1. V 65. minutě se do gólové šance dostal Kolomazník, ale opět nechal vyniknout brankáře domácích. Ihned z protiútoku Stavař zaútočil na nervovou soustavu našich fanoušků, kdy svou lehkovážností málem připravil šanci domácím. Malou domů rozehrál na ruku atakujícího útočníka. Jen pozornost hlavního rozhodčího nás uchránila od vyrovnání. V 67. minutě domácí svou další vyloženou šanci vyřešili překopnutím naší branky. V 70. minutě Pořízek pěknou přihrávku Lišky předložil Kolomazníkovi, který konečně překonal soupeřova brankáře 0:2.
Po vstřelené brance se šance střídali na obou stranách. V 85. minutě po naší chybě hasil v šestnástce situaci skluzem Slaměník, kdy divadelní výstup hráče domácích posoudil rozhodčí žlutou kartou. Pokud by se hráč domácích snažil pokračovat ve hře a neprovedl skok přes nohy Slaměníka, mohl domácí tým snížit. Utkání bylo poté již v klidu dohráno až do konce.
Hodnocení: Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně, ale šance, které jsme si vytvořili, jsme nedokázali proměnit. Poté se střídali lepší chvilky s těmi horšími, kdy domácí po našich chybách mohli vstřelit vedoucí branku. Po přestávce hráči začali plnit stanovené pokyny, kdy míč přestali tolik nakopávat a podařilo se nám s velkou dávkou štěstí vsítit vedoucí branku. Od této chvíle jsme byli lepší týmem. Po vstřelení druhé branky jsme mohli prohrát jen vinou vlastních chyb. Výkon našich hráčů nebyl úplně nejlepší, ale vítězství, i když se ne zcela daří potěší." Josef Stokláska, trenér

Sestava: Stavař, Skácel, Smékal, Jančovič, Zouhar, Slaměník, Liška, Zbožínek, Zach, Šidlo, Kolomazník. Náhradníci: Hoferek (66. minuta za Šidla), Jurečka, Pořízek (46. za Skácela), Číhal (85. za Kolomazníka).