16.9.2012 TJ Sokol Hustopeče nad Bečvou - TJ Sokol Újezdec

"Úvod zápasu jsme zvládli na výbornou. V 2. minutě po faulu na Kolomazníka zahrál volný přímý kop od postraní čáry Václavíček na hlavu Lišky a ten na přední tyči nezaváhal 0:1. Hned ve 4. minutě velmi slibně se rozvíjející akci špatně vyřešil Kolomazník. V 18. minutě napřáhl Slaměník svou nebezpečnou zbraní (levá noha) a brankář domácích s velkou námahou vyrazil jeho jedovatou střelu na roh. V 28. minutě jsme po chybě na půli hřiště umožnili soupeři rychlý útok, který skončil tečovanou střelou v naší síti 1:1. V 36. minutě po pěkné kombinační akci Slaměník předložil Václavíčkovi na stříbrném podnose přihrávku před prázdnou branku, kterou nepohrdl 1:2. Ve 40. minutě hráč domácích neproměnil tutovku, které na dvakrát zabránil Stavař.
V 48. minutě pěknou akci Zacha se Slaměníkem opět zakončil Václavíček, který na zadní tyči nedal brankáři domácích šanci 1:3. V podstatě z protiútoku gólovku domácích zneškodnil Stavař. V 62. minutě centr Slaměníka proměnil střídající Šidlo 1:4.
Od této doby jakoby naši hráči čekali, že vítězství již přijde samo. Přestali se pohybovat, vše se řešilo jen odkopy do neznáma a hlavně se začali mezi sebou dohadovat. To vše bylo voda na mlýn soupeře. Ten přeskupil své řady a začal ještě více nakopávat míče. Naše obrana najednou nevěděla co si počít a začala vyrábět jednu chybu za druhou. V 78. minutě po zbytečném zaváhání obrany došlo k faulu Zouhara před hranicí velkého vápna. Než si naši hráči domluvili, kde kdo bude stát, domácí rozehráli tak, že Stavař nestačil reagovat na střelu na zadní tyč a bylo to 2:4. Po obdržené brance naši hráči podlehli panice a v našem velkém vápně se střídala jedna velká šance domácích za druhou. Došlo to tak daleko, že jsme v 89. minutě dostali další branku 3:4 a nakonec jsme byli rádi, že rozhodčí v 93. minutě ukončil zápas.
Hodnocení: Zhruba do 70. minuty jsme byli jasně lepším mužstvem a jen vinou našich hráčů jsme v poločase odcházeli do kabin jen za stavu 1:2. Několik dalších akcí jsme špatně vyřešili. V úvodu druhé půle jsme zvýšili na 1:3 a vše vypadalo skvěle. V 62. minutě jsme odskočili na tříbrankový rozdíl a vše se zdálo naprosto jasné. Posledních 10 minut nás však přesvědčilo, že jen v chůzi a s otevřenou pusou se nedá hrát. Soupeř se až do závěrečného hvizdu snažil o vyrovnání a kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby rozhodčí nastavoval více jak tři minuty. V dnešním utkání se velmi dobrým výkonem prezentoval Slaměník s Václavíčkem. Velmi dobře jim sekundoval Stavař. Do již zmiňované cca 70. minuty je však nutné vyzvednout všechny hráče. Poté raději zapomenout, jelikož zkrátili život snad všem našim fanouškům." Josef Stokláska, trenér

Sestava: Stavař, Skácel, Smékal, Jiříček, Zouhar, Slaměník, Liška, Zbožínek, Zach, Václavíček, Kolomazník. Náhradníci: Šidlo (58. minuta za Zbožínka), Hoferek (67. minuta za Kolomazníka), Pořízek (77. minuta za Slaměníka), Ševčík.