13.10.2012 TJ Sokol Újezdec - TJ Sokol Soběchleby

"Z prvního poločasu stojí za zmínku jen šance Kolomazníka z 27. minuty, kdy centr Pořízka poslal hlavou nad branku a rohový kop Zacha z 39. minuty, který Václavíček hlavou využil 1:0. Celý první poločas poznamenala velmi tvrdá hra soupeře, kterou hlavní rozhodčí připustil, ale naši hráči si s ní nedokázali poradit. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním vytvořit si nějakou šanci a vedení co nejdříve zvýšit. Naši hráči hru také trochu přitvrdili a soupeř se s tímto faktem nemohl smířit. Přestali "stíhat" a začal mnohem více faulovat způsobem, který již rozhodčí netoleroval. V 51. minutě Slaměník z trestného kopu poslal míč do brankářových rukavic. V 53. minutě běžel Kolomazník sám na brankáře, ale v koncovce mu chyběl potřebný klid a brankáře neprostřelil. V 58. minutě si Slaměník vyměnil míč s Pořízkem. Ten poslal míč zpět do velkého vápna a Slaměník "hlavou" nedal brankáři šanci 2:0. V 60. minutě se soupeř opět dopustil faulu. Trestný kop z 25 metrů rozehrál Václavíček. Jeho tvrdou střelu brankář vyrazil jen před sebe a nabídnutou šanci využil Kolomazník přesnou dorážkou 3:0. V podstatě ihned po rozehrání nabídl Liška Kolomazníkovi další tutovku. Ten neprokázal tolik klidu při zakončení, jako před minutou a míč poslal vedle tyče. V 71. minutě byl ve skrumáži před brankou nejrychlejší Liška 4:0. V 81. minutě využil nabídnutou šanci Jurečka, který po přesném vysunutí na velké vápno nedal brankáři skoro žádnou šanci 5:0. V 85. minutě dostal ideální přihrávku za obranu Zbožínek, který také nezaváhal 6:0.

Hodnocení: Vzhledem k vyrovnanosti v soutěži, byl tento zápas pro nás velice důležitý. Při prohře bychom se dostali do boje o setrvání v soutěži. Vítězství nás dostalo na přední příčky tabulky, kde bychom chtěli být. Zápas se nám i přes vysoké vítězství moc nepovedl, ale konečně jsme začali proměňovat nabídnuté šance. Vítězství bylo naprosto zasloužené." Josef Stokláska, trenér

Sestava: Stavař, Slaměník, Jančovič, Jiříček, Zouhar, Pořízek, Liška, Zbožínek, Zach, Václavíček, Kolomazník. Náhradníci: Hoferek (70. minuta místo Pořízka), Jurečka (75. minuta místo Zouhara)

phoca thumb l 001