12.5.2013 SK Bochoř - TJ Sokol Újezdec

Předchozí dobré výkony jsme o tomto víkendu přijeli potvrdit do Bochoře. Čekalo nás utkání pátého mužstva tabulky (Bochoř), proti šestému (Újezdec). Dva dny neustále pršelo, ale kromě kaluží v malém vápně to na hrací ploše nebylo znát. O to větší překvapení nás čekalo v podobě nenachystaného hřiště. Hlavní rozhodčí ovšem správně shledal hrací plochu schopnou a domácím nezbylo než ji začít chystat. Nutno poznamenat, že to stihli v rekordním čase, s pouhým s tří minutovým zpožděním.

Autorem vyčerpávajícího komentáře z utkání je tentokrát Tomáš Jiříček, kterému patří velké poděkování a zároveň přání brzkého uzdravení. S menšími upravami jej schválně přepisuji defakto v nezměněné podobě.

1. minuta Slaměník posílá rohový kop na hlavu Jančoviče, branař domácích chytá
6. minuta přímý kop z levé strany zahravá Václavíček, na dlouhý balon na opačné straně šestnáctky nedosáhl Pořízek
7. minuta pěkná akce Pořízka, centr do šestnáctky, který těsně míjí ve skluzu Jurečka
12. minuta dlouhý nákop směrem k naší bráně zpracuje soupeři Hoferek, následuje střela zpoza šestnáctky, která jen těsně míjí břevno naší branky
14. minuta kolmici soupeře řeší včasným vyběhnutím Stavař
15. minuta roh domácích končí v náruči Stavaře
18. minuta Hoferek provětral pěknou dělovkou z 35m síť za bránou soupeře
19. minuta opět po nákopu a nedůrazu naší obrany, likviduje střelu soupeře Stavař
21. minuta Slaměník špatně vyhodnotil míč směřující do naší šestnáctky, Stavař u něj byl logicky později než útočník soupeře, následovala penalta a žlutá karta pro našeho branaře. 1:0 pro domácí.
25. minuta průběh hry je vyrovnaný
27. minuta opět po nákopu a nedůrazu naší obrany, střela soupeře z šestnáctky těsně nad bránu
30. minuta volný hráč soupeře střela těsně vedle
33. minuta soupeř získává převahu
35. minuta pěkný centr Slaměníka, Liška z malého vápna trefuje branaře
38. minuta rohový kop po střele Slaměníka, zahrával opět zmíněný střelec, Pořízek nedůraznou hlavičkou do rukou branaře domacích

Konec poločasu se dohrál v nervózním duchu na obou stranách. Spoustu nevynucených chyb dokázal soupeř využít naštěstí jen jednou. Naše hra není kompaktní jako předešlých utkáních, chybí více důrazu v šestnáctce soupeře, podržení balonu na kopačkách, lepší přihrávky a nabídky do šancí.
Do druhého poločasu nastupuje na útok Černošek, dolů jde Jurečka.

49. zatím aktivnější než domácí
50. minuta 25m pas na Zacha, jeho pěkné uvolnění a vniknutí do šestnáctky řeší domácí obránce faulem, rozhodčí píská penaltu. Exekuce se ujímá Slaměník, 1:1.
53. minuta domácí hráč zastaven až v šestnáctce, naštěstí čistě. Laxní přístup obrany.
56. minuta vyložená šance Kolomazníka, střelu z rohu malého vápna vyráží branař na roh. Hlavička Smékala, branař domacích chytá. Následuje další rohový kop a faul na Smékala, neponechaná výhoda, kterou peprně za žlutou kartu okomentoval Zach. Rozehraný přímý kop těsně před Kolomazníkem odvrací jeden z obránců na další roh.
59. herní převaha Újezdce
60. minuta po pěkné kolmici jde na branaře sám Černošek, volí nepřesnou přihrávku levou, nakonec je z toho jen další roh, čekáme na gól ;)
67. minuta průnik hostujícího hráče z 25m až do naší šestnáctky nedokázala obrana zastavit, i když k tomu měla minimálně tři příležitosti, následnou střelu vyrazil Stavař, u míče byl nejdříve hráč soupeře. 2:1
69. minuta opět chyba obrany, akce téměř jako přes kopírák, 3:1
70. minuta roh domácích řešený nedůrazným odkopem, průnik soupeře řeší faulem Hoferek. Následný přímý kop skončí po skrumáži těsně vedle levé tyče
73. minuta obraz hry se úplně změnil, hráči se hádají a přestávají hrát
78. minuta domácí útočník se pohodně otočil kolem Jančoviče, který fyzicky nestačí, 4:1
80. minuta naši hráči úplně odpadli, soupeř ovládá hru
82. minuta střídání Číhal za Kolomazníka
86. minuta střelu hostí kryje Stavař
90. minuta střídání Špunda za Lišku

bochor1205

"S velkou mírou nadsázky se dá řici, že jsme první poločas odehráli podobně špatně jako francouzská koloniální vojska bitvu u Điện Biên Phủ. Historickou paralelu lze spatřit v netaktickém výkonu, množství individuálních chyb a možná i v podcenění soupeře. Gól z penalty byl pouze logickým vyústěním mizerného výkonu. Přičemž je nutno sportovně přiznat, že to byl stav naprosto zasloužený.
Začátek druhé půle přinesl zlepšení, obrana přestala zpracovávat míče pro nabíhající útočníky, na mokrém povrchu jsme začali hrát po zemi a nepřekopávat zálohu. Více přesnosti a držení míče pod kontrolou znamenalo tlak a zasloužené vyrovnání. Chybělo málo, trpělivě hrát naši hru a využít některou z vypracovaných šancí. Bohužel podobně jako v utkání s Želátovicemi přišel nedůraz obrany, které předcházela zbytečná ztráta míče po zbrklém pokusu o kolmici na útočníka a změna skóre na 2:1. Zbytek utkání bych shrnul slovem kolaps a raději až do úterního tréninku dál nekomentoval. Poděkování nebude žádné, na místě je spíše omluva všem fanouškům." David Kropáč, vedoucí mužstva

Sestava: Stavař, Slaměník, Jančovič, Smékal, Hoferek, Liška, Václavíček, Kolomazník, Zach, Pořízek, Jurečka.
Náhradníci: Černošek (45. minuta za Jurečku), Číhal (82. minuta za Kolomazníka), Špunda (90. minuta za Lišku), Ševčík