26.5.2013 TJ Sokol Soběchleby - TJ Sokol Újezdec

V "nejlepším herním čase" (neděle dopoledne) nás čekal zápas proti domácímu TJ Sokol Soběchleby. Aktuálně předposlední mužstvo okresního přeboru bojuje opět o záchranu a tak se dal čekat náročný zápas na velkém a drnitém hřišti. Předpoklad se bohužel naplnil a to hlavně díky velké smůle v zakončení, podpořené dobrým výkonem domácího branaře. Vývoj utkání shrnutý po minutách naleznete níže.

1′ předznamenala vývoj první půle zápasu, po kombinaci Pořízka a Zacha se k míči dostal Václavíček, pěknou střelu zblokoval obránce na aut
3′ hasil nepřesnou přihrávku faulem Liška, centr zpoza šestnáctky zlikvidovala naše obrana
7′ hraje se hlavně ve středu hřiště, plno nepřesností na obou stranách
! 8′ přihrávku domácí obrany vystihl Šidlo, našel Černoška, který zakončil v šestnáctce slabou střelou k rohovému praporku
11′ pěkná kolmice Václavíčka na Zacha, bohužel se nepovedla klička obránci
12′ špatnou přihrávku Smékala hasil za cenu faulu před naší šestnáctkou Liška
! 14′ Pořízek volil místo zakončení přihrávku na Šidla, který sice dal gól, ale zároveň si pomohl v souboji s obráncem faulem
! 15′ Šidlo vyslal do gólové šance Zacha, který trefuje branaře
16′ dlouhý centr krásně zpracoval stoper domácích pro Smékala, střela z 20m vysoko nad
! 17′ krásný centr Václavíčka na Zacha, pěkná pohotová střela do břevna, následnou dorážku nedokázal do prázdné brány uklidit Šidlo
18′ po faulu u půle, centr Václavíčka do šestnáctky, hlavičkuje Smékal do rukou branaře
! 19′ Zach pěkně uvolňuje Černoška, který ve vyložené šanci trefuje branaře
! 20′ opět pěkná akce Zacha s přesnou přihrávkou na Šidla, který střílí z malého vápna nad bránu domácích
! 22′ opět Šidlo ve velké šanci, trefuje branaře
25′ po delší době akce domácích, centr z pravé strany prošel bez povšimnutí útočníků hostí naší šestnáctkou
26′ aut kousek od šestnáctky na Smékala, přetažený centr, z druhé strany vrací míč Václavíček, hlavička Šidla a zakončení Jančoviče nad
! 27′ pěknou kolmicí vyslal Smékal na branaře domácích Černoška, bohužel opět nepřesná střela nad
28′ o tom, že adrenalinu není nikdy dost ví hodně Liška se Stavařem, po vzorné domluvě, kdo že to má hrát míč se málem dostal do šance útočník domácích ;)
29′ standardní situaci z 20m řeší pěknou střelou Václavíček, bohužel kousek chyběl
35′ po rohovém kopu, střílí nebezpečně z 20m béčkem Číhal, branař vyrazil
! 39′ centr z pravé strany od Václavíčka a střela Jančoviče z malého vápna levačkou mimo tyč
! 45′ po vysunutí Václavíčka šel na branaře Pořízek, bohužel se nedostal k zakončení

Konec prvního poločasu.

2′ druhého poločasu aut soupeře skončil v rukou Stavaře
4′ opět náznak šance, Pořízek zatáhl z balon, nacetroval, bohužel Černošek špatně zpracoval
6′ trestný kop domácích likviduje Stavař
! 8′ po rohovém kopu krásné nůžky Smékala, branař vytáhl na roh
9′ Smékal ztrácí pravděpodobně i díky neodpískanému faulu míč, následuje rychlá přihrávka, únik útočníka domácích a bohužel i gól, 1:0
! 12′ nádherná kolmice Smékala na Černoška, který šel sám na branaře a zakončil střelou vedle
13′ druhý gól domácích po střele z 25m pod břevno naší brány, 2:0
13′ střídání Málek za Černoška
15′ střídání Řezníček za Pořízka
! 17′ 40m nákop Jančoviče prodloužil hlavou Václavíček na Smékala, střela a gól, 2:1
! 18′ centr na Zacha, který jen tak tak nedosáhl a neuklidil míč do branky
19′ Zach uniká po křídle, centruje na Řezníčka, nakonec je z nadějné akce roh
20′ Smékal napřáhl z 25 metrů, těsně vedle
21′ tlak pokračuje
! 23′ krásný pas Václavíčka našel Řezníčka, který jde sám na branaře a ... trefuje ho
24′ Zacha v dalším "samostaném" úniku zastavuje hráč domácích jen za cenu žluté karty
26′ vydařená kombinace Šidlo - Řezníček a střílející Málek, jehož zblokovaná střela končí v rohu
28′ zbytečný faul domácího hráče po odehrání míče, znamená červenou kartu a střídání
28′ střídání Zouhar za zraněného Skácela
31′ faul na Šidla a nařízená penalta - domácí se snaží uhádat, že faul nebyl ve vápně
! 34′ Šidlo chladnokrevně proměňuje penaltu, 2:2
35′ domácí přiostřili
36′ pěkná kolmice Jančoviče na Zacha, střela zblokovaná na roh
! 42′ Zach jde sám na branaře, přihrávku na Smékala vystihl obránce
45′ po křídle unikl Málek, centruje na Šidla, který je tradičně v offsidu
45′ rozhodčí nastavuje 3 minuty
47′ střela Jančoviče z 16m vedle

"Co říci k zápasu, fotbal je nejkrásnější kolektivní hra, ve které je někdy slovy Tomáše Pospíchala těžké hledat logiku. Bylo to o proměňování šancí! Tristní bilanci našich střelců bude muset kromě trénování zakončení s trochou nadsázky pravděpodobně vylepšit i pravidelná exkurze kapličky s nějakou tou obětinou pro vyšší instanci.
Poděkování patří tradičně výborným fanouškům, kteří nás přijeli podpořit, rozhodčím za velmi kvalitní výkon a v neposlední řadě trenérovi Josefu Stokláskovi a celému realizačnímu týmu." David Kropáč, vedoucí mužstva