5.4.2014 1.FC Viktorie B - TJ Sokol Újezdec

Zápas okresního přeboru 1.FC Viktorie B a TJ Sokol Újezdec byl setkáním sousedů v tabulce. 1.FC Viktorie B na čtvrtém místě a TJ Sokol Újezdec pátý. V případě vítězství jsme se mohli dotáhnout na rozdíl jednoho bodu a na čelo ztrácet bodů 9. Netradiční termín utkání sobota v 10:15 naštěstí neodradil diváky, kteří dorazili v hojném počtu a na stadionu vytvořili pěknou atmosféru. Ostatně, kdo přijel určitě nelitoval, pěkné fotbalové prostředí, nějaké to občerstvení, vydařené počasí, kvalitní utkání se spoustou šancí na obou stranách a jako bonus pro mužskou část populace trénink ženské hokejové reprezentace. http://www.msprerov2014.cz/
Nejsem si jistý, je těžké to spočítat, ale zdálo se mi, že nás přijelo povzbudit více fanoušků než domácí a zato jim patří obrovské poděkování.

První poločas jsme začali sice aktivněji než předchozí zápasy, ale i tak měli domácí více ze hry. V třetí minutě se po rychlé kombinační akci dostali do první šance, kterou vyřešili nahrávkou do ofsajdu s následným neuznaným gólem.
Screen Shot 2014-04-08 at 12.45.14

V polovině šesté minuty přišel po naší nedůrazné nahrávce a následné ztrátě míče ve středu hřiště další rychlý protiútok zakončený naštěstí vedle, metr od levé šibenice. Do 14. minuty se hrálo ve středu hřiště ve znamení vzájemného "oťukávání." Pak přišel Kovářův odkop od brány, prohraný hlavičkový souboj na polovině hřiště, míč se rychle vrátil do naší šestnáctky, kde se útočník domácích po pěkném uvolnění a střele zpoza obránce nemýlil 1:0.
Screen Shot 2014-04-08 at 12.59.21

Obržená branka nás povzbudila k vyšší aktivitě, zlepšili jsme pohyb a přidali na důrazu. Výsledkem byla akce na jejímž začátku byl přesný 40m pas Bořuty, pěkné zpracování Fikra, který nezazmatkoval, podíval se a našel rozběhnutého Zacha. Následný běžecký souboj byl korunovaný přihrávkou na Smékala, opět doklepávajícího balon do prázdné brány 1:1.
Ve 42. minutě se naši obránci špatně domluvili a zahráli zbytečný aut u naší šestnáctky po jehož vhození a přihrávce do velkého vápna zůstal na vteřinu volný útočník domácích, vystřelil a po teči obránce zvýšil na 2:1.
Screen Shot 2014-04-08 at 13.33.16

Z druhého poločasu bohužel není video a díky tomu, že jsem si nepsal poznámky je těžké ho podrobněji okomentovat. Zatímco v první půli musíme sportovně uznat, že soupeř byl hlavně díky lehkosti a rychlému přechodu do útoku většinu času o něco lepší. Půle druhá byla minimálně vyrovnaná, nebo naše. Po pěkném uvolnění a přesné střele Fikra jsme vyrovnali 2:2. Následovalo několik vyložených šancí z nichž minimálně hlavička Smékala z malého vápna mohla při troše štěstí skončit v síti. Navíc se nám nepodařilo proměnit pokutový kop a ani volej Fikra do brány nezapadl. U domácích se prezentoval sérií šancí Chuda, kterého buďto vychytal Bořuta, nebo zakončil mimo bránu. Nakonec byli šťastnější domácí, kterým se ke konci utkání podařilo urvat vítězství 3:2.

Bohužel minimálně remíza by utkání slušela více, ale takový je fotbal. Velkým pozitivem je výkon a bojovnost našich hráčů, kteří si jeden vedle druhého zaslouží velkou pochvalu!