12.4.2014 TJ Sokol Újezdec - SK Bochoř

Aprílová sobota 12.4. byla kromě jiných událostí svědkem souboje našich mužů proti soupeři z Bochoře. Po předchozí nešťastné prohře jsme byli rozhodnuti urvat všechny tři body a zahrát si pěkný fotbal.

Úvod utkání proběhl dle očekávání, na soupeře jsme vletěli, míče se po autovém vhazování v 3. minutě zmocnil Dočkalík. Na nic nečekal, krásná umístěná rána skončila pouze na tyči. Zbytek poločasu neprobíhal podle našich představ. Proti úporně bránícímu soupeři, který navíc šikovně využíval ofsidových pastí jsme se nemohli prosadit. Mám takový pocit, že se našim dvěma útočníkům ještě dnes zjevuje ve snu zvednutý praporek pomezního. Je škoda, že jsme více nevyužívali krajních prostorů, právě z jednoho úniku po pravém křídle vsítil Kolomazník ve 25. minutě gól 1:0.
Následující postupné útoky vedené středem hřiště končily buďto v ofsidu a nebo rychlým protiútokem soupeře. Je třeba pochválit výborného brankaře Jiříčka, který v prvním poločase zneškodnil minimálně tři samostatné nájezdy. Když už se zdálo, že odejdeme do šaten s hubeným vedením přišel zbytečný faul u naší šestnáctky a nádherně zahraný trestný kop 1:1.
V druhém poločase se hra zlepšila, více útoků šlo po krajích a navíc se zdálo, že soupeři docházejí síly. Tlak a více prostoru na hřišti využil v 58. minutě opět Kolomazník 2:1. Na 3:1 zvýšil v 61. minutě Smékal. Následovali další šance, bohužel nedůrazně zakončené.
Nic nenaznačovalo, že bychom mohli soupeře opět “pustit" do utkání. Zdání klame, 67. minuta zbytečná ztráta míče na polovině hřiště, krásné sólo v rytmu kvapíku celou naší obranou 3:2. 80. minuta chyba na pravé straně obrany 3:3 a o pár minut později vykopával balon z naší brankové čáry Slaměník.

S odstupem času jsme vyzpovídali nejstaršího hráče a stabilní oporu Jakuba Zouhara.
Jakube jaký máš dojem z první půle?
Jakub: První poločas byl ve znamení velkého množství ofsidů, kdy naši útočníci nedostatečně reagovali na ofside systém hostů. Navíc jsme naší vlastní nedisciplinovaností dostali gól do šaten. Dík patří náhradnímu branaři, několikrát nás podržel.
A co druhý poločas?
Jakub: Druhá půle byla o našich neproměněných šancích. Nakonec jsme se v posledních minutách strachovali o bod.

Sestava: Jiříček, Koukal, Kovář, Jančovič, Slaměník, Dočkalík, Prachniar, Zach, Kolomazník, Fikr, Smékal
Střídání: 75. Zouhar - Dočkalík, Řezníček - Prachniar, 76. Jurečka - Fikr