20.4.2014 TJ Sokol Hustopeče – TJ Sokol Újezdec 1–2, pol. 1-1

Tak jsme to dokázali. S předposledním v tabulce jsme vyhráli 1 – 2. V Hustopečích nás přivítalo klasické aprílové počasí. Podobná byla i naše hra, aprílová. Na hřiště nastoupilo 2x 11 hráčů pod vedením rozhodčího pana Frydrycha. Na jeho tváři byl vidět absolutní nezájem (co tu vlastně dělám a musím tu být). Asistoval mu Stanislav Vrána, který přes zimu výrazně zhubnul a vylepšil svou image účesem. Druhým asistentem byl domácí.

S narůstajícím počtem odehraných kol narůstá i naše marodka. Do konce sezóny určitě neuvidíme Jakuba Zacha (jestli vůbec) – koleno mýtus. Naše posila Tomáš Fikr má natažený sval, takže nejtěžších zápasů v dalších 3 týdnech se nezúčastní. Ne zrovna v plné kondici si na lavičku sedl Tomáš Pořízek (antibiotika), který však ke konci zápasu na chvíli posílil naše mužstvo. Trenér Jan Diviš byl donucen povolat naši stálici, Tomáše Jiříčka, který začal poslední dobou působit jako brankařská dvojka. Tentokrát musel nastoupit do pole na začátku druhého poločasu. Chybějícího, z pracovních důvodů, vedoucího družstva Davida Kropáče, nahradil Josef Stokláska.

Sestava: Bořuta, Kovář, Koukal, Jančovič, Slaměník, Dočkalík, Prachniar, Řezníček, Kolomazník, Smékal, Zouhar, náhradníci - Jurečka, Jiříček, Pořízek, Kobliha.

Od začátku jsme začali hrát to, co umíme, pěkný technický fotbal s mnoha přihrávkami. Takto se ovšem dá hrát proti podobně vybavenému soupeři. Přiznejme si, Hustopeče to nejsou. Jednoduché křápání do balonu, styl 3 náhodných přihrávek, které ovšem mají leckdy koncovku účinnější. První gól padl, ale do branky našich soupeřů. V 10 minutě zpracoval domácí hráč míč rukou, byl nařízen přímý kop, který zkušený Slaměník uklidil do pravého spodního rohu branky domácích, 0 - 1. Jako by nám tato branka stačila, hráli jsme si mezi sebou uprostřed hřiště a směrem k naší brance. Toho využil ve 29. minutě náš soupeř, míč nám na půlce vzal a rychlou kombinační akcí nám vsítil gól, 1 - 1. Po přestávce začala být naše hra aktivnější, i když jsme si opět "pohrávání" s míčem neodpustili a přibližně po 4 takovýchto přihrávkách, nejraději dozadu na brankaře, jsme míč ztráceli. Na začátku 2. poločasu došlo ke střídání, Řezníčka nahradil Jiříček. Tyčku soupeře v 56. minutě trefil Dočkalík a odraženou střelu umístil správně do branky Smékal, 1 – 2. V 61. minutě po faulu Slaměníka, byl nařízen přímý kop, naši svatyni zachránil Zouhar. Hra se přenesla před branku soupeře, kde měl šanci zvýšit v 66. minutě naše vedení Jiříček. Poté se probral hlavní rozhodčí a začalo ho bavit rozdávat ŽK, ale jen nám. 86. minuta ŽK Zouhar, 87. minuta Jiříček. Následovalo několik našich taktických střídání. Jiříčka vystřídal Pořízek, Koukala Jurečka a Kolomazníka Kobliha. Domácím se i přes 5 minutové nastavení zápasu nepodařilo vyrovnat. Odvezli jsme si 3 body. V tabulce se nikam neposunujeme.

Kapitán mužstva Jakub Jančovič nám sdělil své postřehy: "Nemyslím si, že bychom hráli až tak dozadu. Spíše bych řekl, že je vidět, když nám krajní záložníci a krajní obránci přestanou běhat a naše hra je najednou poloviční. Máme hru založenou právě na roztahování balónu do strany, ale když to není komu dát, tak to vypadá, jako kdybychom hráli jen dozadu, což není pravda. Podle mě je někdy lepší radši balón vrátit obránci a zkusit naběhnout jinam, že se třeba hra otevře, ale tam musí pak přijít balón od obránce a ne nákop dopředu, kde se nám stále nedaří udržet na delší dobu balón. Tolik můj postřeh."

Budeme se všichni těšit na sobotního soupeře, kterým bude vedoucí tým tabulky, Čekyně.