10.5.2014 TJ Sokol Újezdec - TJ Sokol Soběchleby

Tabulka 21. kolo

Po 21. kole samé pětky, neděste se nemluvím o výkonu našich hráčů, ale o pátém místě v tabulce s pěti remízami, pěti prohrami a pěti body v tabulce pravdy. Soupeřem nám bylo mužstvo Soběchleb, které se na jaře zvedlo a z osmi zápasů uhrálo 13 bodů, což v jarní tabulce znamená průběžné 6. místo. Na hře to bylo znát, místo očekávané křápané a množství nakopávaných míčů, jsme chvílemi viděli sympatický výkon. Slova jejich trenéra z minulého ročníku: "proč se snažíte hrát fotbal, když to neumíte" jsou minulostí.
Do zápasu jsme šli s velkou marodkou, máme tři dlouhodobě zraněné hráče a další tři byli z pracovních, případně rodinných důvodů omluveni. Bylo tedy na ostatních hráčích, včetně dvou dorostenců, aby se s nastalou situací poprali. Úvod utkání vyšel na výbornou, v 5. minutě zatáhl po pravé straně míč Koukal, zasekl a nacentroval před bránu, kde se nejlépe zorientoval Smékal, předskočil dva obránce s branařem a hlavou z bezprostřední blízkosti otevřel skóre 1:0. Místo pokračování v dobrém výkonu jsme vlastními chybami darovali soupeři několik nebezpečných brejků, které vyřešil až Bořuta. Trest přišel v 15. minutě (berte prosím 15. minutu natáčeného videa), ztráta míče na polovině soupeře. Rýchlý přechod do útoku řešený záchraným faulem za žlutou kartu těsně před hranicí šestnáctky a následný trestný kop, ze kterého padl po dorážce vyrovnávací gól 1:1. 28. minuta, zbytečná malá domů a darovaný gól 1:2. 29. minuta dlouhý výkop Bořuty, dobrá práce Jurečky a hlavně náběh rychlonohého Smékala, který chladnokrevně vyrovnal 2:2. 44. minuta další darovaný gól po chybě v obraně 2:3.
Druhý poločas přinesl hned ze začátku hattrick Smékala 3:3. (na videu bohužel není) a zlepšený bojovný výkon našich borců, který korunoval ve 14. minutě krásně kopnutým trestňákem Slaměník 4:3. Zbytek utkání jsme si pohlídali, škoda že nevyšla některá z vypracovaných šancí. Zvláště ta Špundy volala po brance. Nutno poznamenat, že soupeř dohrával poslední minuty bez vyloučeného stopera, který se snažil hasit únik Špundy.

K utkání se nám vyjadřili členové výboru TJ Sokol Újezdec, Pavel Študent a Milan Tichánek.

Pavle jaký dojem máš z posledního zápasu?
P.Š. Některým našim hráčům se sportovně nedařilo, ale zabojovali a i přes zjevnou fotbalovou kvalitu soupeře udělali vše proto, abychom zvítězili.
GLOSA: Milana Tichánka
M.T. Viděli jsme infarktové utkání s dobrým výsledkem pro nás. Jak říkají sami hráči, tady se nevyhrává, já bych k tomu dodal, a když už, tak to stojí za to. Potěšilo, že se v dobrém světle předvedli i dorostenci.

Sestava: Bořuta, Koukal, Kovář, Jančovič, Slaměník, Dočkalík, Zouhar, Hoferek, Řezníček, Smékal, Jurečka
Střídání: Špunda, Mrázek, Jiříček