7.4.2018 TJ Sokol Újezdec – TJ Sokol Horní Moštěnice 1 : 1, pol. 1 : 1 (PK 4 : 3)

První mistrovský domácí zápas v jarní sezóně jsme odehráli v sobotu 7.4.2018 a čekalo nás derby proti týmu z Horní Moštěnice. Soupeř se nacházel těsně před námi na dvanáctém místě tabulky a ztráceli jsme na něj tři body. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, ale jediným cílem byl zisk plného počtu bodů.
V prvních patnácti minutách první půle měl soupeř více ze hry a hrozil nakopávanými míči před branku, kterou rovněž ohrožoval dlouhým autovým vhazováním do vápna a rohovými kopy. Dá se říci, že z naší první vážnější akce, rovněž po autovém vhazování, jsme vyvinuli tlak před brankou soupeře a nakonec si hráč Horní Moštěnice srazil míč do vlastní brány. Vedli jsme 1:0. Poté se hra vyrovnala, byla plná osobních soubojů, faulů, na obou stranách chyběla kombinace. Ve 36 minutě hosté zahrávali rohový kop a k překvapení všech míč skončil po odrazu od zadní tyče přímo v bráně. Bylo srovnáno. Ve druhém poločase stojí za zmínku pouze 58 minuta, kdy hostující útočník byl po obdržení druhé žluté kartě vyloučen. Od té doby se soupeř zaměřil na defenzivní činnost a bohužel i přes šance Jiřího Zeleného, Pavla Zývaly, Jiřího Zwespera se nám vítězný gól nepodařilo vstřelit a zápas skončil 1:1. Následovaly pokutové kopy. Soupeř z pěti penalt dvě nedal, my jsme nebyli úspěšní pouze jednou a nakonec jsme zvítězili 2:1 po penaltách.
S výsledkem spokojeni nejsme, chtěli jsme tři body, máme pouze dva. Proměňování šancí je naší slabinou, na které je potřeba zapracovat. Musíme zabojovat a pokusit se získat nějaký ten bod z následujícího utkání v Lipníku nad Bečvou.