29.9.2018 TJ Sokol Újezdec – Sokol Mostkovice 2 – 2 (PK 4:5), pol. 2 – 2

V sobotu 29.9.2018 jsme v 9. kole soutěže přivítali na domácím hřišti Sokol Mostkovice. Jednalo se o nováčka soutěže, který v minulé sezóně hrál I.A třídu. O soupeři jsme toho moc nevěděli, v tabulce byl na osmém místě se ziskem 11 bodů. Stále nám chyběli vyloučení, zranění a nemocní hráči. Cílem bylo bodovat.
Od začátku se nás soupeř při rozehrávce snažil presovat. Opět nám vyšel úvod zápasu, kdy ve 3. minutě vhazoval Josef Stokláska dlouhý aut do vápna, na něj naběhl Marek Suchánek a hlavou uklidil míč k tyčce. Následně se hra přelévala od branky k brance, kdy v 8. minutě se skákající míč dostal k hostujícímu hráči, který nádhernou střelou z 25 metrů vsítil vyrovnávací branku. Pokračovali jsme v naší hře a v 19. minutě Pavel Zývala z pravé strany navedl míč k velkému vápnu, nádherně odcentroval a nabíhající Marek Fabián prostřelil hostujícího brankáře. Opět jsme vedli. Bohužel jsme vedení do poločasu neudrželi. Ve 26. minutě po skrumáži před naší brankou byl hostující hráč nejšikovnější a odražený míč uklidil do branky. V 39. minutě musel být střídán ne zcela zdravý stoper Tomáš Jiříček a tudíž došlo k dalším několika posunům v sestavě. Do šaten jsme šli za stavu 2:2.
Ve druhém poločase se hrál opět z obou stran útočný fotbal. Bohužel v 52. minutě došlo k dalšímu vynucenému střídání, kdy se zranil náš útočník Marek Suchánek. Opět musely být provedeny posuny v naší sestavě. Od této chvíle začal mít soupeř navrch, hrozil převážně ze standardních situací, kdy využíval svých urostlých hráčů a několikrát nebezpečně hlavičkoval. Díky našemu brankaři Evženovi Sovovi jsme však stále drželi nerozhodný výsledek.  Tento jsme nakonec ubránili a zápas dospěl k pokutovým kopům. V těchto se nám poprvé v sezóně nedařilo. Nedali jsme tři penalty, soupeř nedal pouze dvě a ze zápasu jsme brali bod.
S bodem musíme být nakonec spokojeni, protože ve druhém poločase jsme byli horším týmem. Soupeř měl několik vyložených šancí, které naštěstí neproměnil. Nám patřil první poločas, kdy mě mrzí, že jsme dvakrát vedli a toto vedení jsme pokaždé ztratili. Kluci však zápas odbojovali a za to jim patří pochvala.
V dalším kole zajíždíme na hřiště FK Němčice nad Hanou, k týmu, který také minulou sezónu hrál I. A třídu. Už se nám vrátí vykartovaní hráči a věřím, že i nemocní, zranění se uzdraví a po dlouhé době zase budeme v plné síle.