8.5.2013 TJ Sokol Újezdec - 1. FC Viktorie Přerov B

Další fotbalová středa nám přinesla zápas s 1. FC Viktorie Přerov B (19 bodů a 11. místo). Ač jde o soupeře ze spodních příček tabulky, poslední zápasy dávaly tušit, že nepůjde o jednoduchý zápas. Naopak tým posílený o hráče "širšího" kádru divizního "Áčka" měl nespornou fotbalovou kvalitu.

Prvních 10 minut utkání se neslo ve znamení vzájemného poznávání, hra byla opatrná a až na několik vyjímek z nichž můžeme vzpomenout, na každé straně jednu zblokovanou střelu se nic důležitého nestalo. 10. minuta přinesla první opravdu pohlednou akci, Zach zatáhl balon pěknou přihrávkou našel Pořízka, který se dokázal uvolnit a vystřelit. Nicměně střela to byla slabá a navíc mířící přímo do rukou hostující branaře. Ve 12. minutě o sobě dal vědět soupeř, dalekonosná rána z 30 metrů těsně minula pravou šibenici brány. V 16. minutě se po kombinační akci dostal k míči Šidlo, vystřelil zpoza šestnáctky několik metrů vedle. 18. minuta zblokovaná střela hostů a v 19. minutě další pokus vyrazil Ševčík. O několik vteřin později potěšil oko fotbalového diváka Václavíček, přesným 50m pasem našel nabíhajícího Zbožínka, kterému se podařilo dostat do šestnáctky, ale už bohužel ne zakončit. V 23. minutě hasil Slaměník únik protihrače na levé straně skluzem s faulem, za který následovala žlutá karta. 24. minuta další z nádherných kolmic, tentokrát z nohy Slaměníka směřovala na nabíhajícího Pořízka, ale opět chybělo zakončení. 31. minuta po pěkné kombinační akci a uvolnění se Šidla, následovala přihrávka na penaltě stojícího Pořízka, nepříliš povedenou střelu dorazil dorazil do brány v offsidu stojící Zbožínek. 37. minuta nákop soupeře vyhlavičkoval z hranice šestnáctky Smékal, míč se dostal k hráči soupeře s číslem 2, který pěknou ránou pod břevno rozveselil fanoušky hostí. 0:1
Do konce poločasu zbývalo pořád ještě několik minut a naši hráči toho náležitě využili. Dostali soupeře pod tlak a vypracovali hned dvě gólové šance. První se zrodila po pěkné akci Hoferka, který zatáhl míč, odcetroval přímo na hlavu Smékala, břevno a po odkopu roh. O několik okamžiků později vyzkoušel branaře soupeře střelou Jurečka a následně Pořízek. Následoval opět roh, závar a střela Jančoviče končící na tyči. První poločas tedy 0:1.

Do druhé půle jsme nevstoupili, ale spíš vletěli. 48 minuta dělovka Hoferka z 25m, těsně vedle. 52 minuta z dobrých 30m laserem naváděný projektil Made in Václavíček, levá šibenice 1:1.

Martin Václavíček a Tomáš Šidlo těsné po gólu1 : 1

54. minuta nádherná individuální akce Zbožínka, prošel přes půlku šestnáctky s balonem u nohy a soupeřem na zádech. Nařízenou penaltu proměnil chladnokrevně Šidlo. 2:1.

Laďa Zbožínek, před šestnáckou Penalta Tomáš Šidlo

57. minuta opět Zbožínek zastavený jen za cenu faulu. Následný trestný kop zahrával Slaměník, volil střelu k tyči. Pěkný pokus zneškodnil branař hostí. 60. minuta žlutá karta Zbožínek za náznak faulu na polovině hřiště. 63. minuta trestný kop hostí z 30m vedle. 69. minuta důrazné napadání Šidla, střelu Jurečky vykopával z brankové čáry jeden z obránců a následná dorážka Václavíčka šla vedle. 71. minuta krásný průnik Václavíčka po pravém křídle, přesná přihrávka na Zbožínka, který bohužel nedokázal zakončit. 76. minuta první střídání Jurečku nahradil na hrotu Černošek. 79. žlutá karta Václavíček.
82. minuta nádherný unik Zacha po levém křídle, přesná přihrávka na Černoška, střela z první 3:1.

Marek Černošek 3:13:1

85. minuta střídání Stavař za Šidla a v 90. minutě Číhal za Hoferka. 91. minuta žlutá karta Číhal.

"Podobně jako v Čekyni jsme viděli fotbal se spoustou pohledných kombinačních akcí, okořeněný krásnými góly. Zápas proti fotbalově kvalitnímu soupěři nás stál hodně sil. O to více si cením odpovědného přístupu všech hráčů a rád bych jim touto cestou poděkoval za předvedený výkon. Poděkování patří i tradičně výborným fanouškům, rozhodčím, fotografovi panu Pořízkovi a v neposlední řadě trenérovi Josefu Stokláskovi a celému realizačnímu týmu." David Kropáč, vedoucí mužstva

Sestava: Ševčík, Slaměník, Jančovič, Smékal, Hoferek, Zbožínek, Václavíček, Šidlo, Zach, Pořízek, Jurečka.
Náhradníci: Černošek (76. minuta za Jurečku), Stavař (85. minuta za Šidla), Číhal (90. minuta za Hoferka)